04/03/2024

V době, kdy se finanční trhy neustále vyvíjejí a banky se snaží přizpůsobit novým trendům, přichází Česká spořitelna s významnou novinkou. Ta ovlivní způsob, jakým její klienti mohou využívat spořicí účty. Tato změna, která vstupuje v platnost 26. ledna, může mít pro mnohé z nás velký dopad na to, jak spravujme své finance.

Nová éra spoření s Českou spořitelnou

Česká spořitelna se rozhodla obnovit svou strategii úročení spořicích účtů a vložit větší důraz na digitální bankovnictví. S touto změnou přichází nová možnost pro klienty. Ti mohou získat maximální úrok až 5 %, pokud se rozhodnou pro kombinaci pravidelného investování a aktivního využívání digitálního bankovnictví George.

Co to znamená pro vaše peníze?

V minulosti klienti Plus účtu mohli dosáhnout na základní úrok 4 % ročně, kombinací základní sazby a bonusu. Nyní, s novými pravidly, bude základní úrok pro tyto klienty 3 %, s možností zvýšení až na 4,8 %, závisle na individuálním bonusu, který reflektuje “finanční zdraví” klienta. K dosažení nejvyššího úroku 5 % je nyní nutné nejen investovat pravidelně, ale také aktivně využívat bankovnictví George. Kdo těmto novým pravidlům nevyhoví, bude se muset smířit s výrazně nižším úročením, v důsledku čehož může přijít o nemalé peníze.

Proč Česká spořitelna udělala tuto změnu?

Tato aktualizace je součástí širšího úsilí banky motivovat klienty k lepšímu hospodaření s jejich financemi. Díky využívání investičních produktů a digitálního bankovnictví mohou klienti lépe plánovat a budovat své finanční zdraví a zároveň získávat vyšší výnosy z uložených prostředků.

Kdo získá nejvíce?

Změna se dotkne především těch, kteří jsou ochotni kombinovat pravidelné investice s využíváním moderních bankovních služeb. Tímto způsobem banka nejenže odměňuje aktivní a zodpovědné finanční chování, ale také podporuje digitální transformaci bankovních služeb.

Foto: Shutterstock

Jak se přizpůsobit a využít změnu ve svůj prospěch?

Adaptace na nové podmínky může vyžadovat změny ve vašem finančním plánování. Zvažte pravidelné investice do podílových fondů a aktivnější využívání digitálního bankovnictví George pro lepší přehled o vašich financích. Tímto přístupem nejenže zlepšíte své finanční zdraví, ale zároveň si zajistíte atraktivnější úročení vašich úspor.

Srovnání s konkurencí

Přestože Česká spořitelna nabízí konkurenceschopné úrokové sazby, na trhu existují i další atraktivní nabídky, jako je Skvělý účet od Trinity Bank s úrokem 6,28 %, či nabídka Max banky s úrokem 6,01 % bez omezení. Je tedy důležité zvážit všechny dostupné možnosti a vybrat tu, která nejlépe odpovídá vašim finančním cílům a potřebám.

Změna úročení spořicích účtů České spořitelny je významným krokem

Tento krok odráží současné finanční trendy a technologický pokrok. Přináší nové příležitosti pro klienty, kteří jsou ochotni adaptovat své finanční strategie a využívat moderní bankovní nástroje. Jde o další důkaz toho, že v dnešní době se aktivní správa osobních financí stává nejen nutností, ale i cestou k lepší finanční budoucnosti.

Nový ceník

Česká spořitelna také vydala nový ceník, který obecně znamená, že se její služby zdražují. Klienti nejvíce pocítí dražší potvrzovací SMS, jejichž cena stoupne z dosavadních 2,50 Kč na 3,50 Kč. Zdražují se však také finanční operace na pobočce, stejně jako zasílání papírových výpisů.

Foto: Shutterstock, zdroj: CSAS

Subscribe
Upozornit na

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslava Gallusová
19 dní před

Jsem sporitelni George, přišla mi zpráva že moje Ann je v nemocnici. Koupil jsem kytičku fialek šel za ní. Ležela tam na lůžku mrtva. Pro rce jsem se vrátil a na hřbitov a na jejím hrob vyrostla zlutomodra kytka s nápisem, memu Georgovi, tvůj spořicí sporitelni účet z lasky Ann. Tak se to zpívá v jedné country písničce a je to pravda. Zdravím všechny příznivce spoření.

Josef
18 dní před

To je sice hezké, ale je tam omezený tarif do určité výše spořícího účtu, který by měl být navýšen neomezeně

2
0
Would love your thoughts, please comment.x