15/06/2024

Na Českou poštu není v dnešní době hezký pohled. Tato instituce jakoby se zastavila v čase, což pocítí každý, kdo někdy zavítá na některou z jejích poboček. Některé mají lepší hodnocení, jinde je to ale podle zákazníků doslova tristní a poptávka jakékoliv služby, i když je to třeba jen vyzvednutí prosté zásilky, se mění v martyrium přinejmenším na několik desítek minut.

Proč to dělají?

Česká pošta se nachází v procesu transformace. Už před ní přitom často nezvládala své služby plnit kvalitně, natožpak teď po velkém propouštění a uzavírání poboček. Lidé stále častěji využívají konkurenčních služeb, jako je například Zásilkovna, byť i ona má někdy problémy s doručováním. Celkově však funguje lépe, respektive poskytuje zákazníkům lepší uživatelský zážitek.

Nad funkcí pošty se teď pozastavují i někteří lidé na sociálních sítích. Zejména ti, kdo sem zavítají po delší době, jsou překvapeni, co se tam odehrává za výjevy. “Česká pošta se snad zbláznila. Důchodcům, kteří si jdou pro důchod, nabízí na přepážce losy, vůně a přispět na děti,” uvedl na svém profilu podnikatel a investor Jaroslav Šura.

Naráží na skutečnost, že spousta důchodců si své penze stále vybírá v hotovosti na pobočce České pošty. Je to pochopitelně zvláštní, když si mohou finance nechat poslat pohodlně na účet a nevystavovat se riziku, že peníze cestou někde ztratí, případně je o ně někdo obere, ovšem pro řadu z nich je to zkrátka už takový zvyk, který měnit nechtějí.

Musí prodávat

Jak se ale ukazuje, Česká pošta toho využívá, respektive zneužívá. Důchodce každý měsíc dorazí pro penzi a má najednou poměrně hodně peněz, tudíž se dá šikovně vmanipulovat do pozice, aby si něco koupil. Pokud je to třeba nějaký časopis, ještě o nic nejde. Ale třeba zmíněné losy mohou lézt do peněz, přičemž je jasné, že dlouhodobě se na nich nic moc získat nedá. Předražené vůně jsou potom kapitola sama pro sebe a je otázkou, co na poště něco takového vůbec dělá.

Jak už bylo v minulosti několikrát uvedeno, pracovnice České pošty jsou k nabízení těchto produktů tlačeny vedením. Zákazníků se tedy musí aktivně ptát, zda by si něco nechtěli koupit. Na prodej je potom vázána i část jejich odměny.

Čtěte také: Češi přišli na další fintu na samoobslužných pokladnách. Nakupují s obří slevou, obchody si neví rady

Aby toho nebylo málo, Česká pošta také od loňského roku zdražila vydávání důchodů. Za každý takový úkon si nově účtuje 35 Kč. Bezplatně lze tedy penzi získat už jen tak, že si jí budete nechávat posílat na bankovní účet.

Foto: Shutterstock

2 názory u článku “Česká pošta dělá důchodcům hroznou věc. Jdou si pro důchod a tohle schytají

  1. Ano, je to tak spousta starších lidí si nechává důchod vyplácet na poště v hotovosti.
    Táta to měl na účet na poště, ale ve skutečnosti účet vede ČSOB.
    Občas se stalo že z nějakého záhadného důvodu platba neodešla. Prý se musí zajít na ČSOB a tam tu platbu okamžitě provedou, provedli, za cenu 200 Kč !
    Tak jsme s tátou začali řešit, že by se jeho důchod mohl posílat ke mně na účet a já bych ho vždycky následně tátovi vybral někde z bankomatu. Ale je tam velká prodleva. Dva měsíce trvalo na radnici podat žádost a tři měsíce na to má sociální zabezpečení. Důchod stále nosí pošťačka !

  2. Pošta? Instituce, která je zbytečná. Problémová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *