Pátek, 9 června
Shadow

Česká fotbalová reprezentace v pohotovosti. Omluvenek nebezpečně přibývá

„File:Ondřej Kúdela, CZE-NIR 2019-10-14 (2).jpg“ by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Evropský šampionát zanedlouho roztočí svá ozubená kolečka a česká fotbalová reprezentace u toho pochopitelně nesmí chybět. Hlavní trenér Jaroslav Šilhavý momentálně finalizuje soupisku, vrásky mu nicméně přidělává významné množství omluvenek. Komu prestižní mezinárodní turnaj pravděpodobně unikne? To se dozvíte prostřednictvím následujících odstavců.

Václav Černý

V útrobách nizozemské nejvyšší fotbalové soutěže předváděl fantastické výkony, které okořenil šesti přesnými zásahy a stejným počtem gólových asistencí. Koncem minulého roku absolvoval velkou reprezentační premiéru, brány mu otevíralo také mistrovství Evropy. Smělé plány bohužel zhatil přetržený křížový vaz v koleni. Třiadvacetiletý záložník Václav Černý se podrobil nevyhnutelnému operačnímu zákroku, návrat bude možný až za několik měsíců.

Ondřej Kúdela

Nadcházející evropský šampionát vynechá také čtyřiatřicetiletý Ondřej Kúdela, jemuž organizace UEFA vyměřila přísnou desetizápasovou stopku. Spouštěčem kontroverzních událostí byla rasistická poznámka, které se uherskohradišťský odchovanec údajně dopustil na adresu Glena Kamary. Přestože slávistický střední obránce nadále popírá vinu a nedávno dokonce podal odvolání, původní trest zůstává v platnosti. České fotbalové reprezentaci bude proklatě chybět.

Lukáš Provod

Mezi reprezentační odpadlíky se čerstvě zařadil i čtyřiadvacetiletý fotbalový záložník Lukáš Provod, který během právě probíhající sezóny nabral vynikající formu. Slávistická opora nedohrála nedělní ligové utkání proti Olomouci a předseda klubového představenstva Jaroslav Tvrdík zanedlouho potvrdil nejčernější obavy. Plzeňský odchovanec má utržený křížový vaz i meniskus, pročež musí podstoupit operační zákrok. Mimo hru zůstane několik měsíců, což samozřejmě vylučuje EURO i potenciální přestup do zahraničí.

Tomáš Petrášek

Problémům s kolenem neunikl ani devětadvacetiletý střední obránce Tomáš Petrášek, jehož dlouhodobě zaměstnává polský klub Raków Częstochowa. Odchovanec královehradecké mládežnické přípravky hrál naposledy v říjnu. Od té doby zůstává na listině zdravotně nezpůsobilých a přestože zatím neskládá zbraně, včasný návrat na hrací plochu už bohužel nezní příliš pravděpodobně.

18 Comments

 • Marian

  Byt sice nemel jeste start za Acko. Urcite připadal do úvahy take Krejčí. mladsi ze Sparty ,stoper nebo DM.formu rozhodne mel.Take operace…

 • Zdenek

  Kudela chybět určitě nebude, takový nekopa, novináři z něj dělají fotbalového boha. Takových běhá po hřištích…

 • Petr Majevský

  Prosím pana Zdenka,aby nám odhalil svoji fotbalovou kariéru.Říkat o někom,že je nekopa,není dobrý nápad.Když zveřejníte svou kariéru,tak se třeba i omluvím.

 • Frantík

  Já s tímto názorem souhlasím, je pomalý a jediné, co ho snad posunuje v očích novinářů je to, že se v české lize po jeho zákrocích nepískají penalty….-)

 • Ivan

  Každý má svůj názor, někdo třeba viděný klubovou optikou. Podle mne je v současnosti Kúdela jeden z nejlepších pravých stoperů s přehledem, hrou hlavou, rozehrávkou…

 • Martin Novák

  Tak se nám tu opět poštěkali fandové Slavie a Sparty a je po diskuzi.

 • Mirek

  Naprosty souhlas a jsem presvedcen ze to z ceho je obviněn řekl,novinari jsou to co o nich rekl prezident,lhari ,podlezavci,viz.sp.komentator Zaruba,Bosak,velmi neobjektivni.Kudela je vinen!¡

 • Anonym

  Ty si viděl asi fotbal jenom z rychlíků viď? Největší kritik který v životě nekopl do mice

 • Václav

  Zdendo, zavolej příteli a jděte slavit. Sparťanský buzny by měly za takového obránce škemrat.

 • kejvy

  Vezměte tam Tecla a máte vystaráno. každý zápas před koncem na tři minuty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *