25/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Extraligová sezóna kvůli pandemii koronaviru předčasně skončila a kluby se proto připravují na ročník nadcházející. Několik posil už hlásají i Bílí Tygři Liberec, kteří kralovali základní části.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Liberecký hokejový tým naprosto ovládl základní část Extraligy a mnozí věřili, že neméně kvalitní práci odvede i v následném play-off. Pandemie nového koronaviru ovšem vystavila smělým plánům radikální stopku, takže k vyřazovací části nejvyšší české soutěže vůbec nedošlo. Přestože klub musel těžko kousat nepřízeň osudu, stejně jako ostatní celky už se zapojil do příprav na ročník nadcházející. Poměrně velké množství dosavadních opor sice odešlo do zahraničí, na druhou stranu už se ale začínají rýsovat jejich adekvátní náhradníci. Jména těch nejvýraznějších nových tváří se stala inspirací pro sepsání tohoto článku.

Petr Kváča

Úřadující vítěz základní části hokejové Extraligy přišel o elitního brankáře Dominika Hrachovinu, jehož už poněkolikáté v horizontu posledních šesti let zlákala finská Tappara Tampere. Vedení Bílých Tygrů muselo v reakci na tuto výraznou ztrátu začít okamžitě jednat a do služby proto povolalo dvaadvacetiletého šikulu Petra Kváču, který v předčasně ukončené sezóně odchytal třicet zápasů za třinecké Oceláře, udržel dvě čistá konta a navíc se blýskl vysokou procentuální úspěšností zákroků. Odchovanec Benátek nad Jizerou dostal příležitost na úkor hvězdného Patrika Bartošáka, s nímž klub vinou osobních problémů rozvázal smlouvu. Do hry se Kváča dostával i po přistoupení zkušeného Jakuba Štěpánka. Roli brankářské jedničky v nejvyšší české soutěži tedy pravděpodobně zvládne levou zadní. Záda mu pak bude jistit další nová tvář – Jaroslav Pavelka.

Tomáš Rachůnek

Devětadvacetiletý útočník pochází ze slavné hokejové rodiny. Jeho zesnulý bratr Karel Rachůnek se výrazně podepsal pod zlatem ze světového šampionátu v roce 2010, osmatřicetiletý Ivan zas před ukončením hráčské kariéry válel za slovenské Košice. Nejmladší Tomáš se nějakou dobu potuloval po kanadských juniorských soutěžích, brázdil rovněž ledová kluziště Kontinentální hokejové ligy a posledních pět let strávil v Karlových Varech. Tam letos ovládl klubové statistiky s dvaapadesáti kanadskými body, jimž se ostatní hráči nepřiblížili ani zdaleka. Změna je život a protože angažmá v průměrné Energii nenabízela Rachůnkovi v podstatě žádnou šanci na zisk extraligového titulu, zkusí nyní štěstí v Liberci.

Dávid Gríger

Liberečtí v konkurenčních Karlových Varech neulovili jenom Tomáše Rachůnka, ale taktéž jeho slovenského kolegu Dávida Grígera. Západočeský klub tak v horizontu několika dnů přišel o dva hlavní tahouny klubové produktivity. Pětadvacetiletý reprezentant se v posledních sezónách konstantně zlepšuje, letos ukončil základní část s patnácti brankami a dvaadvaceti gólovými asistencemi. Jestli na úspěšnou šňůru naváže také v novém působišti, se necháme teprve překvapit.

Mislav Rosandič

Vyztužit potřebovala také obrana, takže Bílí Tygři z Liberce dotáhli přestup slovenského hokejisty s chorvatskými kořeny Mislava Rosandiče. Mládežnický reprezentant má za sebou několik povedených angažmá na domácí scéně, v barvách Bánské Bystrice dokonce získal ligový titul. Poslední tři roky strávil v barvách hradeckého Mountfieldu, odkud byl v průběhu uplynulé sezóny vyměněn do Vítkovic. Tam se však pětadvacetiletý rodák ze Záhřebu dlouho neohřál a do nového ročníku nastoupí pod Ještědem.

Tomáš Filippi

V neposlední řadě nesmíme opomenout ani návrat pětadvacetiletého útočníka Tomáše Filippiho, který se s Libercem v průběhu sezóny 2019/2020 dohodl na předčasném ukončení smlouvy a vydal se znovu hledat štěstí do Kontinentální hokejové ligy. Upsal se Magnitogorsku a doufal, že naváže na předešlou úspěšnou anabázi. Spolupráce ovšem z blíže nespecifikovaných důvodů skončila velmi brzy, takže od podzimu budou rodáka z Rychnova nad Kněžnou čeští fanoušci opět vídat v barvách mateřského klubu. Tomu může výrazně přispět k opakovanému vítězství v základní části a třeba i ten titul nakonec nezůstane nedostižitelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *