24/06/2024
FC Barcelona Frenkie de Jong

"File:FC Barcelona flag UEFA Champions League Final 2011.jpg" od Börkur Sigurbjörnsson je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Manchester United sestavil žebříček vytoužených posil, kterému vévodí nizozemský záložník Frenkie de Jong. Toho ovšem vidina stěhování příliš nenadchla.
FC Barcelona Frenkie de Jong
File:FC Barcelona flag UEFA Champions League Final 2011.jpg” od Börkur Sigurbjörnsson je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Manchester United sestavil žebříček vytoužených posil, kterému vévodí nizozemský záložník Frenkie de Jong. Toho ovšem myšlenka červencového stěhování evidentně příliš nenadchla. Prostřednictvím renomovaného zahraničního serveru ESPN vysvětlil, že navzdory rozsáhlému seznamu atraktivních kavalírů dává přednost současnému zaměstnavateli.

Manchester United naplánoval komplexní personální rekonstrukci. Zodpovědnou pozici klubového manažera obsadil dvaapadesátiletý Erik ten Hag, který bleskurychle vyhotovil žebříček potenciálních nováčků. Hvězdnému seznamu vévodí barcelonský záložník Frenkie de Jong, kýženému rozuzlení ovšem momentálně překáží vícero zádrhelů.

Nizozemskému reprezentantovi současně nadbíhá konkurenční Arsenal. Právě charakteristickou uniformu londýnského velkoklubu tento středopolař v minulosti reálně zvažoval. „Dříve jsem si říkal, že Arsenal bude určitě krásné místo. Dlouho jsem měl v hlavě následující seznam: Ajax-Arsenal-Barcelona. Můžeme tomu klidně říkat trasa Marca Overmarse,“ prozradil roku 2019 slavnému časopisu Voetbal International.

Ovládnou tedy přestupové závody Rudí ďáblové nebo Kanonýři? Oběma možná námluvy překazí rozhodnutí samotného fotbalisty. Tak alespoň vyznívá rozhovor, který čtenářům zprostředkoval zahraniční server ESPN. „Nemohu spekulace komentovat, ale raději zůstanu hráčem Barcelony. Barcelona je prostě můj vysněný klub. Mám to tak už od mládí, což ostatně častokrát říkám. Nikdy jsem své volby nelitoval, přestože jsem očekával větší množství trofejí, než kolik jsem doposud získal.“

„Když se ozvou další kluby, pochopitelně hovor neodmítnu. Tak to chodí vždycky,“ pokračoval odchovanec Tilburgu. „Samozřejmě se ke mě donesly zprávy ohledně Manchesteru United, ale vedení Barcelony mi nic neřeklo. Takže předpokládám, že žádná dohoda není a nic se neděje, pročež se tím nebudu trápit ani já.

„Kdybych byl v kontaktu s Erikem Ten Hagem, neřeknu vám to. Neřekl bych vám to, ani kdybychom hovořili o jiném manažerovi nebo klubu. Mluvil jsem s Xavim o příští sezóně, ale to bylo jen o fotbale, o sestavě a o tom, co bude potřeba zlepšit,“ uzavřel Frenkie de Jong nedávný rozhovor, kterým pravděpodobně dementoval veškeré spekulace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *