24/06/2024
Alexandre Lacazette

"File:1 Alexandre Lacazette 2018.jpg" by Chensiyuan is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Arsenal pouští druhého kapitána v poměrně krátkém časovém horizontu. Londýnským podporovatelům a dlouholetým spoluhráčům naposledy zamával Alexandre Lacazette.
Alexandre Lacazette
File:1 Alexandre Lacazette 2018.jpg” by Chensiyuan is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Arsenal ztrácí druhého kapitána v poměrně krátkém časovém horizontu. Dlouholetým spoluhráčům během zimního přestupového termínu zamával Pierre-Emerick Aubameyang, kterého následně podepsala katalánská Barcelona. Hvězdného předchůdce začátkem tohoto měsíce napodobil Alexandre Lacazette. Zanedlouho pravděpodobně rozšíří soupisku mateřského klubu Olympique Lyon.

Hotovo, šmitec. Alexandre Lacazette neprodlouží končící smlouvu s Arsenalem (respektive nedostal žádnou konkrétní nabídku), prosluněné měsíce tudíž vyplní hledáním nového zaměstnavatele. Fanouškům londýnského velkoklubu naposledy zamával prostřednictvím Twitteru. „Jednou Kanonýr, vždycky Kanonýr,“ napsal jednatřicetiletý útočník, kterého doprovází statistika 206 odehraných zápasů, 71 soutěžních branek a 36 asistencí.

Klasická devítka během závěrečného rozhovoru prozradila, že momentálně vyhlíží nové zkušenosti a nová dobrodružství. Krásné vzpomínky nicméně zůstanou. „Chci si uchovat nádherné vzpomínky, které jsem postupem času nasbíral. Bylo mi potěšením vypomáhat klubu, o kterém jsem jako malý chlapec sníval. Jsem opravdu šťastný, že jsem hrál pět let za Arsenal,“ řekl fotbalista klubovému serveru.

Spolupráce odstartovala roku 2017, francouzského zakončovatele tenkrát vyvážila rekordní částka 46,5 milionu liber. Masivní investice zákonitě vyvolávala nemalá očekávání. „Při podpisu se ode mě hodně očekávalo, přivítání bylo úžasné. Okamžitě jsem se cítil pohodlně. Celých pět let s fanoušky na stadionu bylo úžasných,“ pokračoval lyonský rodák. „Děkuji také za píseň. Nikdy jsem o tom nemluvil, ale opravdu mě hodně zasáhla. Za tohle všechno obrovské díky.“

Pracovitý sportovec následně vysvětlil, že odchodem rozhodně nepálí mosty. „Zůstanu v kontaktu se svými spoluhráči, trenéry a klubem. Od mládí jsem podporoval Arsenal, takže je jasné, že ho budu podporovat i nadále. Také vím, že se na stadion vrátím,“ uzavřel rozněžněný Lacazette.

Poslední rozloučení fotbalistovi věnoval také současný manažer londýnského velkoklubu Mikel Arteta. „Laca byl pro nás fantastickým hráčem. Byl skutečným lídrem na hřišti i mimo něj, pozitivně ovlivňoval naše mladší hráče. Jeho závazek vůči nám byl naprosto výjimečný, přejeme jemu a celé jeho rodině úspěch a štěstí,“ uvedl čtyřicetiletý kormidelník.

Španělského lodivoda čeká hledání dalšího kapitána. Kdo nakonec dostane příležitost? Hlavním kandidátem zůstává talentovaný Martin Ødegaard, kterého nedávno podpořil švýcarský záložník a spoluhráč Granit Xhaka. Podobné stanovisko zastává brankářská jednička Aaron Ramsdale. Čtyřiapadesátiletý vysloužilec Paul Merson naopak tvrdí, že povýšení dostane Ben White.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *