27/05/2024

Obchodní řetězce v České republice v minulém roce nezískaly zrovna tu nejlepší pověst, a to především proto, že dle mnohých expertů, ale i zákazníků až příliš navyšovaly ceny za běžné potraviny. To se jim nakonec vymstilo, protože lidé začali jezdit za nákupy do Německa nebo Polska, což vedlo k poklesu maloobchodních tržeb.

Nemusíte nic vymýšlet

Některé řetězce se tak zákazníky snaží přivábit zpátky. Pravdou je, že do snižování cen se jim zrovna moc nechce, ale na druhé straně pro ně připravují lákavé novinky. S jednou takovou přišel Albert, čehož si rychle všimli diskutujících na sociálních sítích.

“Albert připravil boxíky na vaření určitého jídla. Přijde mi to jako fakt super nápad,” uvedla jedna zákaznice na sociální síti X. Doplnila to obrázky, na kterých jsou vidět krabičky, v nichž jsou připravené suroviny pro přípravu toho kterého jídla. Pakliže tak jdete po práci do obchodu s tím, že doma musíte něco uvařit, stačí se zastavit u tohoto regálu. Nejenže takto získáte inspirace, ale rovnou na jedno hmátnutí také většinu surovin, které pro přípravu daného pokrmu potřebujete.

Na výběr je přitom široká plejáda jídel ze všech koutů zeměkoule. Albert se zjevně snažil, aby přinesl něco z každé významnější kuchyně, jako je řecká, italská nebo mexická. Koupit si tak můžete předpřipravené suroviny na lasagne, kuskus, burrito, musaku či teriyaki.

Skvělý nápad, nebo zbytečnost?

Dnes to zrovna manželka koupila. Musím říct, že je to skvělý nápad, když nevíte, co zrovna vařit,” podělil se jeden z diskutujících pod příspěvkem. Pravdou ale je, že v balíčcích je především zelenina a nikoliv čerstvé potraviny, jako je třeba jogurt nebo maso. Ty jsou však na boxech uvedeny, takže je můžete rychle dokoupit.

Čtěte také: Pozor na kartičky a aplikace obchodníků. Slevy, které vám dávají, jsou draze vykoupeny

Ne všichni to ale vidí tak pozitivně. “Kolik že to stojí? 130 Kč? Za pár kousků zeleniny? To si to radši vyberu sama a ušetřím,” namítá zákaznice Klára. Pravdou však je, že při dnešních cenách se to zase tak přemrštěně nejeví. Na boxy jsou navíc pravidelné slevy navázané na to, jak rychle je potřeba je vyprodat. Koupíte je tak třeba i s padesátiprocentní slevou.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *