23/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Jarní fáze fotbalové sezóny musí doznat zásadních změn. Generální manažer FC Viktoria Plzeň Adolf Šádek se prostřednictvím klubového webu rozpovídal nejen na téma mizerných podzimních výsledků.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Nadcházející fotbalové jaro musí oproti mizernému podzimu doznat naprosto zásadních změn. Adolf Šádek coby dlouholetý generální manažer FC Viktoria Plzeň prostřednictvím klubového webu otevřeně pohovořil o nejhorších šesti měsících své dosavadní západočeské mise a zároveň hledal důvody, proč se hráčům pod vedením moderního slovenského kouče Adriána Guľy vůbec nedařilo. Nevynechal přitom ani optimistický výhled do budoucnosti.

Slovenský lodivod odstartoval zásadní změny. Výsledky ovšem chyběly

Podzimní fáze sezóny 2020/2021 byla pro všechny fanoušky klubu FC Viktoria Plzeň obrovským zklamáním. Někdejší hegemon české nejvyšší fotbalové soutěže předváděl jeden nepochopitelný kolaps za druhým, čelo závodního pelotonu proto během zimní přestávky sledoval z ohromné vzdálenosti. Deváté místo v průběžné tabulce Fortuna ligy rozhodně nepředstavuje splnění cílů, jež si mužstvo předem stanovilo. Pokud k tomu navíc připočtěme neúspěšná předkola evropských pohárů, dostaneme smrtící koktejl, který na západě Čech historicky odskákalo už několik trenérů. Adrián Guľa ovšem pozici navzdory neuspokojivým výsledkům překvapivě obhájil. Generální manažer Adolf Šádek prostřednictvím klubového webu vysvětlil, proč moderního kouče podržel.

„Trenérova mise, na kterou jsme se společně vydali, ještě není dokončena.“ sdělil dlouholetý funkcionář. „Každý proces změny však s sebou přináší i jistou míru rizika či například výsledkové nestability. Úspěch se prostě nemusí dostavit hned. My však našemu procesu věříme. Zároveň chci ale říct, že musíme mít i výsledky, bez nich to bohužel nejde. Viktoria Plzeň si vybudovala určité postavení a tomu musí odpovídat i umístění v tabulce. Jsem schopen akceptovat porážku, nikdy ale neakceptuji porážku, kdy náš tým odchází se sklopenou hlavou po odevzdaném výkonu.“

Mistrovský titul v nedohlednu, cílem proto zůstávají hlavně evropské poháry

Adolf Šádek se během výše zmíněného rozhovoru odmítl schovávat za chlácholivé fráze. Podzimní nemastné výkony západočeského mužstva otevřeně zkritizoval. „Pokud mám hodnotit výsledky a výkony, nelze se za nic schovávat nebo vymlouvat. Jsme hrubě nespokojeni a podle toho jsme se k tomu museli i nyní postavit a provést důkladnou analýzu. V roce 2021 musíme vidět úplně jinou Viktorku – kvalitnější, sebevědomější, s větší touhou chtít vše zlomit. Jsem přesvědčený, že je v našich silách vše obrátit a vrátit klub do nejvyšších pater.“

Vzhledem k současnému postavení v tabulce nelze očekávat, že FC Viktoria Plzeň po vzoru předešlých ligových ročníků zaútočí na titul. Cílem proto zůstávají evropské poháry. „Bavit se o mistrovském titulu není v tuto chvíli na místě. Určitě si ale chceme zajistit příčku zaručující kvalifikaci evropských pohárů. K tomu vede cesta z ligy nebo domácího poháru. K tomu vede cesta z ligy nebo domácího poháru,“ naznačil generální manažer nynější reálné možnosti klubu.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *