19/06/2024

"File:Jindřich Trpišovský, Ze-SL18 (7).jpg" by Вячеслав Евдокимов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha absolvovala podivnou zimní přípravu. Zásluhou obrovského množství nakažených musela zásadně přehodnotit plány. Strasti posledních dní barvitě popsal trenér Jindřich Trpišovský.
By Вячеслав Евдокимов, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha zažila jednu z nejpodivnějších zimních příprav dosavadní klubové historie. Zásluhou obrovského množství nakažených musela narychlo přehodnotit původní scénář a zrušit plánovanou cestu do slunného Portugalska, po čemž následovala čirá improvizace v útrobách domácího stadionu. Strasti a překážky netradičního soustředění prostřednictvím klubového webu barvitě vylíčil hlavní trenér Jindřich Trpišovský.

Někteří členové sešívaného mužstva si nákazou prošli opakovaně

SK Slavia Praha měla jasně stanovené cíle – absolvovat zimní soustředění v útrobách jihoevropského Portugalska, nabrat potřebnou energii a jarní část sezóny 2020/2021 pokud možno přivítat bez výraznějších komplikací. Touha po několika normálních týdnech byla jednoznačně způsobena dosti hektickým podzimem, během kterého sešívaní bojovali na dvou nesmírně důležitých frontách a zároveň se také často potýkali s personálními komplikacemi. Zákeřný koronavirus jim bohužel nedal vydechnout ani tentokrát.

Bezprostředně před koncem roku se k pozitivnímu testu skrze sociální sítě otevřeně přiznal předseda klubového představenstva Jaroslav Tvrdík, nejhorší obavy se nicméně naplnily až o několik dní později. Pražané se právě chystali k odletu do teplých krajin, když testy odhalily přítomnost několika nakažených. Během prvních tří dnů se nemoc údajně prokázala u dvaadvaceti hráčů a členů realizačního štábu. Hlavní trenér Jindřich Trpišovský pro klubový web dokonce sdělil, že někdo se covidem nakazil opakovaně.

„Někteří kluci už nemoc jednou prodělali a teď ji mají znovu, někomu se vytváří protilátky, někomu ne… Samozřejmě se všichni upínali k tomu, že až se promoříme, doba bude normálnější, ale ono to tak vůbec být nemusí. Nechci mluvit o vakcínách, v tom se nevyznám. Někdo je po prodělání COVID 19 imunní tři měsíce a jinému se ani nevytvoří protilátky. Někdo prodělal covid tři týdny zpátky a pořád protilátky nemá, takže může být znovu nemocný třeba zítra,“ posteskl si zkušený lodivod. „Je to nekonečný příběh a nevím, jak z toho ven. Je dobře, že fotbal běží, že se můžete dívat alespoň v televizi, ale je jasné, že každý by byl radši, kdyby lidi mohli na stadion. Nikdo z nás neví, kdy se to zlepší.”

Ještě není vyhráno. Nadcházející fotbalové jaro si žádá rozsáhlý kádr

Jindřich Trpišovský prostřednictvím klubového webu popsal nevyzpytatelnost nového koronaviru, který na každého člověka působí jinak. SK Slavia Praha zaznamenala snad všechny možné stupně zdravotních komplikací. „Někdo měl lehký průběh, někdo těžší, někdo nebyl nemocný, ale byl na jiném kontinentu. Na někom nezanechal covid žádné stopy, jiný je čtrnáct dní mimo s respiračními problémy. Dalšího to zasáhne na ještě delší dobu.“

Čtyřiačtyřicetiletý kouč se navzdory logické frustraci snažil hledat pozitiva. Pochválil například, že nemoc naštěstí udeřila během poločasové přestávky. „Když budu hledat na špatném něco dobrého, tak to, že jsme si tím prošli v pauze. Je to lepší než v době, kdy liga a poháry poběží,“ uvedl strůjce dvou mistrovských titulů. Dále poznamenal, proč je v této nelehké době tolik důležité disponovat širokým kádrem. „Máme pořád dost hráčů, kteří covid neprodělali, ale chceme mít širší kádr, pro případ, že by třeba vypadlo v rozjeté sezoně deset kluků. Máme jich teď dost na to, abychom vše zvládli od prvního kola.”

Zdroj: SK Slavia Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *