23/04/2024
MotoGP

Zdroj: Pixabay.com

Zdroj: Pixabay.com

Poměrně překvapivá zpráva dolehla na všechny tuzemské příznivce rychlých kol a závodních tratí. Jediný český zástupce ve slavné MotoGP byl vyhozen z týmu Antivia a hned poté ukončil kariéru. Karel Abraham se cítí ukřivděný, jelikož měl podepsanou smlouvu až do roku následujícího.

Prazvláštní praktiky týmu Antivia

Český závodník Karel Abraham se svěřil deníku Sport s tím, jakou metodou byl připraven o účast ve slavné MotoGP. Tým Antivia s ním prý ze dne na den přestal komunikovat a následnou zprávu o vyhazovu poslal písemně po notářovi a navíc ve španělském jazyce. Jedná se o krajně nestandardní praktiky, které nemají v moderním sportu co dělat. Budiž tato událost dokladem, jak ostré podmínky panují za zdmi Mistrovství světa silničních motocyklů.

V kuloárech už dokonce zní, že si Antivia za Karla Abrahama našla velmi rychle náhradu. Tou by se měl oficiálně stát francouzský jezdec Johann Zorac, ačkoli žádná smlouva dosud nebyla podepsána.

Karel Abraham se v posledních letech zhoršil

I když si Karel Abraham může zcela po právu stěžovat na nekalé praktiky svého bývalého týmu, na druhou stranu si musí také připustit fakt, že v posledních letech to s jeho výkony v MotoGP nebyla žádná sláva. Nejlepšího konečného umístění na 14. příčce dosáhl v roce 2011 a od té doby klesal strmě dolů. Na konci posledního ročníku se musel spokojit s místem třiadvacátým a ziskem pouhých 12 bodů.

Pokud slova o konci kariéry myslel Abraham skutečně vážně, nezbývá, než mu popřát hodně štěstí do budoucna a zároveň poděkovat za dlouholetou reprezentaci našeho státu. Žádný český závodník v historii totiž nebyl na motorce tak rychlý jako on!

Zdroj: asphaltandrubber.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *