19/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Závěrečné týdny podzimní fáze české nejvyšší fotbalové soutěži nabídly mnoho zajímavých ofenzivních akcí, vzhledných branek, ale bohužel také kontroverzních zákroků za hranicí pravidel.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Závěrečné týdny podzimní fáze české nejvyšší fotbalové soutěže nabídly nespočet zajímavých ofenzivních akcí, vzhledných branek, ale bohužel také kontroverzních zákroků za hranicí pravidel. Kdo konkrétně se během prosincového zápasového maratonu provinil a jaké tresty si případně zasloužily daleko přísnější posouzení? Z široké palety přestupků jsme vybrali tři, které společností rezonovaly nejvíce.

Ladislav Krejčí (AC Sparta Praha)

Kalendář ukazoval datum šestnáctého prosince a AC Sparta Praha pohodlně kráčela k dalšímu domácímu vítězství nad prvoligovým nováčkem z Pardubic. Dvoubrankové vedení bezprostředně před koncem základní hrací doby představovalo komfortní výhodu a zároveň důvod, proč naprosto zaslouženě zvolnit nasazení. Ladislav Krejčí mladší to ale viděl trochu jinak. Právě probíhala 85. minuta utkání, když jednadvacetiletý záložník nepochopitelně naskočil na protihráče Tomáše Solila a do oblasti obličeje mu uštědřil tvrdý úder loktem. Hlavní rozhodčí nejprve vytáhl žlutou kartu, po debatě s videem však původní verdikt přehodnotil a juniorského reprezentanta odměnil vyloučením. Disciplinární komise záhy rozhodla, že v rámci trestu vynechá odchovanec brněnské fotbalové školy další čtyři soutěžní zápasy. Likvidační zákrok s trochou nadsázky řešila celá republika.

David Limberský (FC Viktoria Plzeň)

O několik dní později se opravdu vyznamenal David Limberský. Zkušený obránce pouze přihlížel, jako jeho milovaná FC Viktoria Plzeň inkasuje čtvrtou branku na hřišti podceňovaného Slovácka a kráčí tak vstříc dalšímu bolestivému neúspěchu. Sedmadvacetiletý veterán západočeské fotbalové školy neuhlídal nervy, rukama vytáhl balón ze sítě a vší silou jím mrštil do zad protihráče. Jan Kliment se soupeřovým zákrokem naštěstí nenechal rozhodit, stejným způsobem nicméně reagoval také hlavní arbitr. Přestože zákrok rozhodně volal po vyloučení, nedostal někdejší reprezentant ani žlutou kartu.

Pavel Bucha (FC Viktoria Plzeň)

Na seznamu nejkontroverznějších zákroků prosincového prvoligového maratonu spočinul také další sporný moment z dílny plzeňského klubu. Tentokrát se proti pravidlům provinil dvaadvacetiletý záložník Pavel Bucha, který den před Vánoci zlikvidoval slávistického Ondřeje Lingra. Odchovanec neratovické fotbalové školy neuhlídal neposedný loket, jímž soupeře v desáté minutě utkání neobratně trefil do zátylku. Hlavní sudí Ondřej Pechanec nejprve nereagoval, posléze ale juniorskému reprezentantovi přeci jen udělil žlutou kartu. Komise rozhodčích záhy potvrdila názor nespokojených fanoušků, že měl Bucha předčasně zamířit do sprch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *