19/07/2024

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88143210 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Postup do jarní fáze Evropské ligy je zase o krůček blíž. SK Slavia Praha pokořila francouzské Nice a zakotvila na průběžné první příčce skupinové tabulky. Vítězství zajistili především tito hráči.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Postup do jarní fáze Evropské ligy je díky čtvrtečnímu jednoznačnému vítězství nad francouzským klubem OGC Nice zase o krůček blíž. SK Slavia Praha předvedla sebevědomý výkon, kromě ojedinělého zaváhání Ondřeje Koláře působila takřka bezchybným dojmem a zaslouženě proto zakotvila na první příčce skupinové tabulky. Pokud v příštím utkání proti izraelskému Hapoelu uhraje alespoň remízu, oslavy už nemůže nic zastavit. Nesmírně cenné tři body, které červenobílé výrazně přiblížily ke splnění snu, zajistili především tito konkrétní fotbalisté.

Ondřej Lingr

Přestože daný prostor v základní sestavě obvykle opanuje rumunský ofenzivní záložník Nicolae Stanciu, na scéně evropské už potřetí za sebou dostal přednost mladičký Ondřej Lingr. Talentovaný odchovanec karvinské fotbalové školy do slávistického hernímu systému velice rychle zapadl, odvádí čím dál tím kvalitnější výkony a proti francouzskému Nice se navíc blýskl nádhernou individuální akcí, která skončila brankou. Dvaadvacetiletý šikula se balónu chopil na vlastní polovině hřiště, odkud bez jakékoli pomoci pelášil vstříc soupeřově svatyni a nakonec z dálky dokonale trefil šibenici. Jednalo se o suverénně nejkrásnější zásah zápasu a pravděpodobně také hráčovy počínající hvězdné kariéry.

Peter Olayinka

Překonal zranění, vrátil se zpět na fotbalové trávníky a navzdory dlouhé pauze opětovně převzal roli ofenzivního lídra. Peter Olayinka doposud zazářil prakticky v každém pohárovém utkání a během čtvrtečního večera tomu proti Nice nebylo jinak. Soupeřovu branku ohrožoval pětadvacetiletý nigerijský záložník takřka neustále. S úderem 23. minuty vytáhl překvapivou střelu z úhlu, jíž zastavila tyčka. Když francouzský celek vyrovnal, mohl velice rychle odpovědět povedenou hlavičkou po centru Ševčíka. Skvěle ovšem zachytal brankář Benítez. O dvě minuty později se stejná situace opakovala a tentokrát už africký fotbalista nezklamal. Právě jeho přesné zakončení zápas rozhodlo.

Petr Ševčík

Výčet nejlépe hrajících slávistických fotbalistů v rámci pohárového klání proti Nice se pochopitelně neobejde bez člověka, který do pokutového území posílal jeden centrovaný balón za druhým a několikrát se dokonce sám málem dostal k zakončení. Šestadvacetiletý záložník Petr Ševčík předvedl poctivý výkon, jehož vyvrcholení nastalo přibližně v polovině druhého dějství. Dvakrát za sebou naservíroval krásný míč na hlavičku výše zmíněného Petera Olayinky, který perfektního brankáře nakonec propálil. Jako jediný člen záložní řady zápas dohrál bez vystřídání.

Abdallah Sima

Kdo by ještě před startem fotbalového podzimu čekal, že si největší podíl fanouškovské pozornosti mezi slávistickými hráči ukrojí devatenáctiletý a téměř neznámý senegalský šikula? Abdallah Sima do české nejvyšší soutěže vlékl jako nikým neřízená střela, první tři ligové zápasy okořenil skvělými výkony a jednou brankou. Ještě výraznější stopu zanechal na poli evropských pohárů, kde se trefil rovnou dvakrát. Naposledy hlavičkou definitivně pohřbil naděje francouzského Nice. O vytáhlém ofenzivním talentu, jehož služeb ještě nedávno využívalo druholigové Táborsko, určitě neslyšíme naposledy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *