16/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha odložila nadcházející utkání, jelikož hlavní mužstvo zasáhla koronavirová nákaza. Generální ředitel František Čupr kategoricky popřel postranní úmysly, zároveň vyzýval k odpovědnosti.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha čelí nepříjemným komplikacím. Tradiční účastník české nejvyšší soutěže nedobrovolně odložil nadcházející fotbalová utkání proti Příbrami, ostravskému Baníku a Jablonci, jelikož hlavní mužstvo významně zasáhla koronavirová nákaza. Sociálními sítěmi prakticky okamžitě prosvištěla vlna divokých konspiračních teorií s jedním společným jmenovatelem – falešná karanténa údajně vedoucí ku prospěchu letenského týmu. Reakce na sebe pochopitelně nenechala dlouho čekat. Generální ředitel František Čupr prostřednictvím oficiálního klubového webu zkritizoval zvláštní myšlenkové pochody tuzemské společnosti, kategoricky odmítl jakékoli postranní úmysly a zároveň všechny občany vyzýval k daleko větší odpovědnosti.

Sparta kvůli výskytu koronavirové nákazy zásadním způsobem pozměnila harmonogram

Studené zimní měsíce v kombinaci s podmáčenými trávníky kvalitnímu fotbalu rozhodně nepřejí. Členové slávistického mužstva o tom ostatně vědí své. Úřadující šampion české nejvyšší fotbalové soutěže během posledních ligových kol dvakrát klopýtnul, pročež se zákonitě snížil jeho komfortní náskok na špičce závodního pelotonu. AC Sparta Praha pod taktovkou nového realizačního štábu naopak uhrála několik důležitých výher za sebou a postarala se o dramatizaci zdánlivě jednoznačné sezóny.

Přestože řada letenských fanoušků propadla vidině lepších zítřků, obrovskou čáru přes rozpočet nyní způsobilo jedno rutinní koronavirové testování. Hygienická stanice hlavního města Prahy odhalila nemalé množství nakažených hráčů a celému A-týmu tudíž nařídila povinnou karanténu. Vedení tradičního metropolitního klubu prostřednictvím oficiálních webových stránek oznámilo, že nadcházejícím zápasům proti Příbrami, ostravskému Baníku a Jablonci budou z logických důvodů přiděleny nové termíny.

Česká republika je vyhlášeným semeništěm různých konspiračních teorií a svému prokletí bohužel neunikla ani tentokrát. Když se někteří uživatelé sociálních sítí dozvěděli, že Sparťané kvůli vysokému počtu nemocných podstoupí karanténu, okamžitě podnítili spekulace, zda-li se za tímto rozhodnutím příslušné hygienické stanice náhodou neskrývají jakési postranní úmysly. Všechna obvinění obdobného charakteru kategoricky odmítl generální ředitel František Čupr.

Česká mentalita nám v koronavirové době ohromně škodí, míní František Čupr

„Jsem fascinován diskusí na téma, zda nám může současná karanténa A-týmu pomoct, nebo zda v jejím vyhlášení není dokonce úmysl. Podle mne je tento způsob našeho přemýšlení jedním z důvodů, proč jsme v covidu nejhorší na světě. Samozřejmě v kombinaci s mnoha jinými faktory. Copak někdo není schopen pochopit, že když máme zásadní výskyt koronaviru v mužstvu, v realizačním týmu a zaměstnanci, tak je to průšvih jako hrom? Bohužel, v současné době v republice bojujeme s mutací, která je silně infekční a při níž i mladí profesionální sportovci mají příznaky v podobě vysokých teplot a podobně,“ čílil se známý fotbalový funkcionář prostřednictvím oficiálního letenského webu.

František Čupr dále připomněl, že tuzemský zdravotní systém prožívá opravdu složité období a mnoho občanů České republiky se navzdory četným apelům nadále tváří, jakoby se nic zásadního nedělo. „Zdravotní systém je v kritickém stavu. V tuto chvíli primárně řešíme, jak se co nejvíce ochránit, jak ochránit naše blízké a jak snížit možná zdravotní rizika. Tyto otázky jsou v tuto chvíli skutečně prioritní. Obávám se, aby se nám jako společnosti ignorace důležitých opatření proti šíření koronaviru nevymstila. Když mne před rokem média konfrontovala s otázkou, zda se neobávám, že začnu navštěvovat naše hráče v nemocnicích, pokud bude restartována liga, odpovídal jsem, že ne. V té době byl denní přírůstek 30 – 50 lidí a racionální úvahou panika nebyla na místě. Dnes, při denním přírůstku 15 tisíc pozitivních osob, při silně infekčním a příznakovém viru, je na místě alespoň silné znepokojení. Buďme zodpovědnější a ohleduplnější vůči svému okolí. Respekt máme v klubových hodnotách a i toto je jedna z forem respektu. Přeji Vám hodně zdraví.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *