24/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83158112 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Tři měsíce bez jediného vítězství a absence pomyslného světla na konci tunelu. FK Mladá Boleslav se pod trenérskou taktovkou Karla Jarolíma nadále trápí, nepomohla ani plejáda zvučných posil.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Tři měsíce bez jediného vítězství, realistická hrozba sestupu a absence pomyslného světla na konci tunelu. FK Mladá Boleslav se pod trenérskou taktovkou ostříleného Karla Jarolíma nadále trápí, k celkovému zlepšení herního projevu zatím nepomohla ani plejáda zvučných posil. Středočeské mužstvo v rámci středeční dohrávky osmnáctého kola zaznamenalo další bolestnou porážku proti Zlínu, což závažnost dané situace jenom podtrhuje. Pokud se brzy nestane zázrak, tradiční klub po dlouhých sedmnácti letech bohužel ukončí svou prvoligovou příslušnost.

Rozsáhlé investice do zajímavých posil se zatím míjejí účinkem

Během zimního přestupového okénka hýřila naprosto nezvyklou obchodní aktivitou. Jelikož si plně uvědomovala závažnost situace a vnímala poměrně realistickou hrozbu sestupu do nižší soutěže, přivedla celou plejádu zvučných posil. Formou dočasného hostování nebo trvalého přestupu získala nesmírně kvalitní fotbalisty jako Radima Řezníka, Ladislava Takácse, Tomáše Malínského, Martina Jiráska, Jaromíra Zmrhala nebo Jiřího Skaláka. Sportovní média s trochou nadsázky proklamovala, že navzdory nelichotivému postavení v průběžné tabulce české nejvyšší soutěže skládá tým hodný pohárové Evropy.

Ačkoli měla díky výraznému posílení stávajícího kádru všechny předpoklady k tomu, aby nepříznivý vývoj událostí okamžitě zvrátila ve svůj prospěch, k celkovému zlepšení herního projevu zatím bohužel nedošlo. FK Mladá Boleslav pod trenérskou taktovkou čtyřiašedesátiletého Karla Jarolíma pokračuje v mizerných výkonech, ztrácí důležité body a čas jí bohužel přestává hrát do karet. Středeční dohrávka osmnáctého kola to ostatně jenom potvrdila.

Střelecká impotence způsobila další bolestnou porážku a prodloužení nelichotivé šňůry

Tradiční středočeské mužstvo se během středečního odpoledne představilo na stadionu konkurenčního Zlína, jemuž v rámci dohrávky osmnáctého kola toužilo oplatit srpnovou porážku. Ačkoli se poměrně často dostávalo k zakončení, většina střeleckých pokusů končila absolutně mimo soupeřovu svatyni. Ševci sice ofenzivní výlety podnikali o poznání méně, mířili ale mnohem přesněji. Zásluhou Tomáše Poznara (spíše hostujícího brankáře Diviše, který předvedl obrovskou hrubku) a Youby Dramého se prosadili hned dvakrát, následně nepřipustili prakticky žádnou výraznější komplikaci. Skóre bezprostředně před závěrečným hvizdem pouze korigoval Ladislav Takács.

Dvaatřicetiletý mladoboleslavský útočník Michal Škoda si prostřednictvím pozápasové tiskové konference sypal popel na hlavu. „Utkání se mi nehodnotí dobře, protože jsme chtěli vyhrát a příležitosti jsme k tomu měli. Kdybych třeba proměnil šance, tak jsme vyhráli… Bohužel jsem to nezvládnul. Obě situace se určitě dali řešit jinak, bohužel jsem se špatně rozhodl a stálo nás to body,“ přiznal sklesle odkojenec klubu ČAFC Praha. Frustrace přímo čišela také z hlavního kouče. Zkušený Karel Jarolím moc dobře tuší, kam aktuální vývoj událostí bohužel spěje. Radost mu určitě nedělá ani naprosto tristní osobní bilance. FK Mladá Boleslav pod jeho přísným vedením, které momentálně čítá deset ligových zápasů, doposud nezaznamenala jediné vítězství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *