15/07/2024

"UFC 189 World Tour Aldo vs. McGregor London 2015" by andriuXphoto.events is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pořád dokola ta stejná písnička. Irský MMA zápasník Conor McGregor odejde do důchodu, nějakou dobu dělá mrtvého brouka a následně ohlásí návrat. Tentokrát mu ke změně názoru stačily čtyři měsíce.
“UFC 189 World Tour Aldo vs. McGregor London 2015” by andriuXphoto.events is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pořád dokola ta stejná písnička. Irský MMA zápasník Conor McGregor za doprovodu obrovské mediální pozornosti opustí prostředí profesionálního sportu, nějakou dobu dělá mrtvého brouka a následně ohlásí velkolepý návrat. Tentokrát mu ke změně názoru stačily pouhé čtyři měsíce. A jaká akce že se konkrétně plánuje? Známý bouřlivák hodlá změnit síly s Dustinem Poirierem, jehož drtivě porazil před šesti lety. Pokud ovšem zápas neproběhne do konce tohoto roku, dává od něj “Notorious” ruce pryč.

Sportovní důchod jako lety prověřený marketingový trik

Když Conor McGregor začátkem letošního června ohlásil konec kariéry profesionálního sportovce, vzhledem ke zkušenostem z minulosti se prostě nešlo ubránit jistému skepticismu. Horkokrevný irský bijec už totiž v obdobném duchu odcházel několikrát. Nejdříve tak učinil roku 2016, čímž reagoval na prohraný zápas s Natem Diazem. Další dojemné loučení skrze sociální sítě absolvoval loni. Také letošní veřejné vylévání srdce se pravděpodobně zapojí do dlouhé řady marketingových triků, které reálně slouží pouze k získávání pozornosti.

S myšlenkou brzkého návratu koketuje dvaatřicetiletý rodák z Dublinu už pěknou řádku dnů. Zprvu to vypadalo, že naváže na veleúspěšný duel s Floydem Mayweatherem a vyzve další boxerskou legendu ve výslužbě. Manny Pacquiao se jako potenciální soupeř jevil opravdu slibně, měření sil ale nakonec padlo. Notorious si ale okamžitě našel náhradu. Filipínského borce nejspíš vystřídá Dustin Poirier.

„Ahoj, Dustine, přijal jsem nabídku organizace UFC, která chce uspořádat náš zápas. Ten se ale musí uskutečnit ještě letos,“ uvedl McGregor prostřednictvím sociální sítě Twitter. „Budu připraven 21. listopadu, stejně jako 12. prosince nebo 19. prosince. Zároveň pořád platí, že daruji pět set tisíc dolarů (cca 11,4 milionu korun) nadaci The Good Fight Foundation.“

Žádné urážení nečekejte. Zatím panuje veskrze přátelská atmosféra

Vyjádření obou MMA zápasníků dávají naději, že zápas do konce tohoto roku skutečně proběhne. Conor McGregor se totiž z pera více než důstojného rivala dočkal bleskurychlé odpovědi. Jednatřicetiletý Dustin Poirier oplýval bojovnou náladou, zároveň neskrýval obrovskou radost ze štědrého finančního příspěvku pro svou nadaci. „Dáme se do toho! Jsi dobrý člověk. Dar využijeme k otevření akademie bojových sportů,“ uvedl The Diamond. Vyjádření obou populárních postav UFC navíc naznačuje, že žádné urážky ani podpásové údery do slabin nejspíš nejsou na pořadu dne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *