19/06/2024

Zdroj fotografie: pexels.com

Vedení klubu HC Dynamo Pardubice s okamžitou platností vyhostilo pětadvacetiletého Jana Mandáta. Český hokejový útočník koncem minulého roku prokazatelně užíval zakázané látky. Nezahraje si dva roky.
Zdroj fotografie: pexels.com

Vedení tradičního východočeského klubu HC Dynamo Pardubice s okamžitou platností vyhostilo mnohonásobného mládežnického reprezentanta. Pětadvacetiletý útočník Jan Mandát koncem minulého roku prokazatelně užíval zakázané látky, pročež mu Disciplinární komise extraligy ledního hokeje vyměřila dvouletou stopku. „Svým jednáním poškodil klub, spoluhráče, český hokej a nejvíc sebe,“ říká prostřednictvím oficiálních webových stránek někdejší brankář a nynější člen klubového představenstva Dušan Salfický.

Specializovaná laboratoř navzdory hráčově obhajobě potvrdila původní verdikt

Český hokejový útočník Jan Mandát se 13. prosince 2020 bezprostředně po skončení napínaného extraligového utkání proti libereckým Bílým Tygrům podrobil antidopingovému testu, jehož výsledek byl pozitivní. Pětadvacetiletý jihlavský odchovanec tehdy kategoricky odmítal jakoukoli vinu, pročež další vzorek poslal do specializované laboratoře v Německu. Jelikož ani druhá kontrola nakonec nedospěla k opačnému závěru, rozhodla Disciplinární komise extraligy ledního hokeje o konečné výši trestu. Několikanásobný mládežnický reprezentant vyfasoval dvouleté nepodmíněné zastavení činnosti. Záhy mu definitivní sbohem vyslovilo taktéž vedení klubu HC Dynamo Pardubice.

„Jan Mandát svým jednáním poškodil klub, spoluhráče, český hokej a nejvíc sebe. Už jsme avizovali, že proti těmto prohřeškům budeme nekompromisní a budeme je tvrdě trestat,“ uvedl prostřednictvím oficiálního klubového webu někdejší brankář a nynější člen pardubického představenstva Dušan Salfický. „Kauza Mandát je uzavřena a víc se k tomu nebudeme vyjadřovat.“

Nepochopitelný faul, obrovské selhání. Petr Dědek pro jednání hříšného hokejisty neměl pochopení

Komentář k aktuální kauze prostřednictvím sociální sítě Twitter zveřejnil také sedmačtyřicetiletý podnikatel, golfový promotér a hlavně většinový vlastník tradičního východočeského klubu HC Dynamo Pardubice. „Navzdory opatřením, která jsme zavedli, s vědomím hrozby tvrdého trestu, je to pro mě nepochopitelný faul. Považuji to za obrovské selhání J. Mandáta,“ napsal otevřeně Petr Dědek. „Facka pro všechny, kteří se snažíme klub posouvat a měnit k lepšímu. Neomluvitelná chyba a zklamání. Minulost. Konec.“

Čelní představitelé pardubického Dynama nespecifikovali, jakou zakázanou látku Jan Mandát užil. Disciplinární komise záhy zveřejnila šokující informaci. Antidopingová kontrola v obou případech údajně zjistila přítomnost kokainu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *