13/04/2024

"File:Cristiano Ronaldo 2018.jpg" by Анна Нэсси is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo se prostřednictvím sociálních sítí sebevědomě prohlásil nejlepším střelcem historie. Podle domácích i zahraničních zdrojů se nicméně radoval předčasně.
“File:Cristiano Ronaldo 2018.jpg” by Анна Нэсси is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Cristiano Ronaldo se prostřednictvím sociálních sítí sebevědomě prohlásil nejlepším střelcem historie. Vážně ale nepropadl unáhlené euforii? Portugalský fotbalový útočník sice překonal magickou hranici 767 přesných zásahů, kterou kdysi stanovil legendární Brazilec Pelé, zároveň ale jaksi pozapomněl na další dva významné konkurenty. Komu konkrétně některá domácí i zahraniční sportovní média včetně renomovaného webu talksport.com svorně přisuzují vyšší počet soutěžních branek, zjistíte hned záhy.

3. místo – Cristiano Ronaldo

Putovní bronzovou medailí se donedávna pyšnil legendární Pelé. Brazilského kouzelníka s 767 přesnými zásahy nicméně v polovině března senzačně okradl Cristiano Ronaldo. Šestatřicetiletý portugalský útočník k dnešnímu dni zaznamenal neskutečných 770 soutěžních branek, což prostřednictvím sociálních sítí doprovodil veřejným prohlášením. „Jako dítě z Madeiry jsem si donedávna nedokázal představit, že jednou překonám rekord Pelého. Má první slova proto směřují přímo k němu. Na světě snad neexistuje hráč, který by nevyrůstal při poslouchání historek o jeho zápasech, gólech a úspěších. Nejsem výjimkou,“ uvedl někdejší kanonýr Sportingu Lisabon, Manchesteru United nebo Realu Madrid. Pokud ovšem opomeneme skutečnost, že Pelé se na svém instagramovém účtu chlubí výrazně bohatším gólovým účtem (nehledě oficiálních historických tabulek sám sobě přisuzuje 1283 tref), existují ještě minimálně další dva výjimeční hráči, kteří oporu italského Juventusu alespoň prozatím strčí do kapsy.

2. místo – Romario

Kariéru profesionálního fotbalisty odstartoval v útrobách brazilského klubu Vasco da Gama, odkud záhy vyrazil vstříc prestižním evropským soutěžím. Hájil barvy nizozemského Eidhovenu, katalánské Barcelony nebo španělské Valencie, všude přitom zanechal výraznou. Přestože každému zmíněnému mužstvu přispěl nemalým množstvím důležitých branek, drtivou většinu aktivních let nakonec strávil na domácí scéně. Zároveň se nesmazatelně zapsal do historických memoárů brazilské reprezentace, které vystřílel titul světových mistrů i stříbrnou olympijskou medaili. Pětapadesátiletý vysloužilý útočník Romario zaznamenal takřka neskutečné množství přesných zásahů (údajně až 772), pročež v rámci historických tabulek momentálně zastává druhé místo.

1. místo – Josef Bican

Přestože si titul historicky nejúspěšnějšího střelce přisvojil portugalský fenomén Cristiano Ronaldo, Komise pro historii a statistiku FAČR by s jeho veřejným prohlášením určitě nesouhlasila. Nedávným přepočítáváním totiž zjistila, že světovému žebříčku fotbalových kanonýrů nadále vévodí legendární Josef Bican. Česko-rakouský útočník absolvoval řadu zajímavých angažmá, úctyhodných osobních statistik nicméně dosáhl především v barvách tradičního metropolitního klubu SK Slavia Praha. Radost sešívaným fanouškům údajně způsobil 427 krásnými brankami, dohromady pak údajně nastřílel ohromných 821 gólů. Historické prameny navíc tvrdí, že pokud do statistiky započítáme i přátelské zápasy, dostaneme se až k cifře atakující pětitisícovou hranici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *