Dneškem oficiálně startuje další ročník anglické Premier League a fanoušci jsou pochopitelně zvědaví, jak si jejich fotbalové ikony po zkrácené letní přestávce povedou. Nemalá očekávání pak pochopitelně směřují k londýnské Chelsea FC, která během přestupového období získala několik kvalitních posil a navzdory krizi za ně navíc utratila astronomické peníze. Svěřenci Franka Lamparda se v pondělí postaví proti Brightonu. Koho možná čeká ostrá premiéra a kdo si naopak ještě počká? To si zrekapitulujeme v následujících řádcích.
Hakim Ziyech
Hakim Ziyech je sice ofenzivním záložníkem s marockými kořeny, celou svou dosavadní kariéru profesionálního fotbalisty však strávil v rodném Nizozemsku. Tam nastupoval například za Heerenveen, Twente a naposledy také Ajax, jemuž během čtyř sezón pomohl k jednomu mistrovskému titulu. Výkony sedmadvacetiletého křídla upoutaly začátkem tohoto roku pozornost londýnské Chelsea FC, která si hráče pojistila na pět let. Do konce sezóny ještě Ziyech pomohl Ajaxu, v létě už se ale oficiálně přesunul do nového prostředí, kde vyhlíží ligovou premiéru. Hned v pondělí to ovšem nebude, podle zpráv ze zákulisí se bohužel zranil.
Timo Werner
Čtyřiadvacetiletý útočník Timo Werner se v zajímavých nabídkách doslova koupal. Jenom z Anglie prý vedení klubu RB Lipsko reflektovalo čtyři vážné zájemce. Druhý nejlepší střelec uplynulého ročníku Bundesligy s osmadvaceti ligovými zářezy si ale nakonec plácl s Chelsea, která opačným směrem poslala minimálně šedesát milionů eur. Na krátkou chvíli tak z odchovance Stuttgartu učinila nejdražšího německého fotbalistu v historii. Sama však tento rekord s odstupem několika týdnů prolomila.
Ben Chilwell
Anglický obránce a také reprezentant Ben Chilwell prošel mládežnickými kategoriemi klubu Leicester City FC, který mu následně otevřel brány do prostředí “velkého fotbalu”. V posledních sezónách platil třiadvacetiletý rodák z Milton Keynes za důležitého člena základní sestavy, u mistrovských oslav na konci ročníku 2015/2016 ale vinou hostování paradoxně chyběl. Koncem letošního srpna podepsal pětiletou smlouvu s Chelsea, která utratila dalších padesát milionů liber. Když zkrátka nemáte hluboko do kapsy, posily se shánějí jedna báseň. Fotbalista se nemůže dočkat ligové premiéry v novém dresu, stejně jako Hakim Ziyech si ovšem kvůli zranění bude muset počkat.
Malang Sarr
Další výztuhu defenzivních řad londýnské Chelsea představuje jednadvacetiletý Malang Sarr. Francouzský fotbalista nastupující na pozici středního obránce se pyšní povedeným angažmá v klubu OCG Nice a také několika pozvánkami do mládežnických reprezentačních výběrů. Vedení “Blues” jej podepsalo na pět let, navíc nemuselo zaplatit ani korunu. Mladíkovi se senegalskými kořeny totiž v předchozím působišti vypršela smlouva a na trh tedy vstupoval jako volný hráč.
Thiago Silva
Zkušený brazilský obránce Thiago Silva se po osmi letech rozloučil s Paris Saint-Germain, kde navíc vykonával roli kapitána, načež jej jako volného hráče podepsala Chelsea. Pětatřicetiletý olympijský medailista a zároveň držitel mnoha týmových ocenění přidá do sbírky další slavnou soutěž, jejíž prostředí ještě neokusil. Doposud hrával například v rodné Brazílii, Francii, Itálii nebo Rusku. Poradí si i s nemilosrdným tempem anglické Premier League? Nechejme se překvapit.
Kai Havertz
Nejnákladnější a zároveň poslední posilou Chelsea se krátce před startem Premier League stal talentovaný Kai Havertz. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník má za sebou teprve čtyři sezóny mezi dospělými, během kterých zvládl nastřílet úctyhodné množství branek. Kvalitní výkony jej katapultovaly nejen do reprezentace, ale také popředí zájmu několika evropských gigantů. Chvíli se zdálo, že letní bouři ještě přečká a zůstane doma. Nakonec ale mateřské sukně Bayeru Leverkusen skutečně opustil a vydal se na své první zahraniční angažmá, kde jej vyvážili zlatem. Londýňané prý zaplatí přibližně 100 milionů eur, což je mezi německými hráči absolutním rekordem.