24/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84994428 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Francouzská fotbalová škola se na území České republiky těší poměrně značné popularitě. Dokladem tohoto tvrzení budiž prvoligový Fastav Zlín, který v průběhu roku 2020 získal trojici tamních hráčů.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Francouzská fotbalová škola se na území České republiky těší poměrně značné popularitě. Dokladem tohoto tvrzení budiž prvoligový FC Fastav Zlín, který v průběhu roku 2020 získal tři nové posily z tamního sportovního prostředí. O jaké hráče se konkrétně jedná? To se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Martin N’Gimbi

Úplně prvním zástupcem francouzské kolonie ve službách klubu FC Fastav Zlín se koncem letošního stal třiadvacetiletý Martin Matondo Ngimbi. Šikovný obránce, jehož tržní hodnota dle renomovaného portálu transfermarkt.com atakuje hranici sto tisíc euro, dříve brázdil pouze nižší tuzemské soutěže. Poměrně krátký čas strávil ve Vlašimi, další dva roky věnoval Táborsku a oblékl také dres Varnsdorfu. Za prvoligový Zlín doposud neodehrál jediný ostrý zápas, připsal si pouze dva starty s tamní rezervou.

Youba Dramé

To dvaadvacetiletý záložník Youba Dramé si na rozdíl od svého výše zmíněného krajan vybudoval silnou pozici už v počátcích sezóny 2020/2021. Odchovanec francouzského amatérského klubu AS Béziers nastoupil do všech šesti ligových zápasů, které navíc okořenil dvěma vzhlednými brankami. Někdejší střelec Ústí nad Labem se okamžitě zařadil mezi extrémně důležité články zlínského mužstva. Nebýt jeho přítomnosti, vypadala by průběžná tabulka z pohledu Zlína ještě mnohem hůř.

Martins Toutou

Zlínský fotbalový klub, který se dlouhodobě netají smělými ambicemi, zažívá extrémně nepovedený start nového ročníku. Svěřenci Bohumila Pánika prohráli čtyři ze šesti odehraných zápasů, což zaručuje pouze jedenáctou příčku průběžné tabulky. Určitá reakce na nepříznivý vývoj událostí se ze strany vedení dala očekávat. Poslední den přestupového období tedy došlo k podepsání čtyřiadvacetiletého francouzského útočníka. Martins Toutou je kovaným odchovancem slavného Paris-Saint Germain, odkud ještě jako dorostenec putoval do veskrze amatérského US Sénart-Moissy. Na území České republiky kopal například za prvoligové Teplice, kde se střelecky neprosadil. V barvách Táborska se mu dařilo podstatně lépe, trefil se desetkrát během devatenácti zápasů. Uvidíme, s jakou formou se představí na východě Moravy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *