13/06/2024

Tak už je jasno v tom, kdy na český televizní trh dorazí největší konkurent Novy, Primy a České televize za poslední roky. Půjde o skutečně významnou událost, o které se dlouhou dobu vůbec nevědělo. Teprve před měsícem mnozí zjistili, že se sem chystá světový televizní kanál, za který lidé dříve museli platit nemalé peníze.

Kdy se to rozjede?

Teď však bude k dispozici zcela zdarma a pro všechny v rámci lineárního vysílání. Nejde o nic menšího než televizi Warner TV. Ta už před několika týdny avizovala, že získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání potřebnou licenci. Z jejího následného vyjádření vyplývalo, že bude chtít vysílání spustit co možná nejdříve a zbytečně neotálet.

To se také stalo a teď už víme i termín, kdy začne Warner TV vysílat. Bude to 2. dubna 2024. Tedy už za necelý měsíc. Nový kanál bude dostupný standardně v rámci DVB-T2 sítě Českých Radiokomunikací. To znamená, že ho bez problému naladíte na území celé České republiky.

Od dubna si na Warner TV bude český divák moci vychutnat širokou nabídku obsahu, a to včetně filmů a seriálů,” uvedl k tomu Václav Paleček, který v rámci mediálního konglomerátu Warner Bros Discovery zastává funkci ředitele distribuce pro Českou a Slovenskou republiku.

Do archivu Warner Bros. patří také legendární Hra o trůny. / Foto: Shutterstock

Velkorysé plány pro Česko

Právě skutečně bohatý obsah, kterým tato společnost disponuje, bude pro diváka obrovským lákadlem a pro konkurenci potom nelehkou výzvou. Archiv seriálů, filmů, dokumentů a nejrůznějších show totiž v tomto případě už nemůže být větší. Co jste byli zvyklí dříve vídat jen na placeném HBO, případně streamovací variantě HBO Max, bude teď dostupné zdarma v lineárním vysíláním. Pochopitelně ale opatřeno patřičnou porcí reklamy. Platit tedy budete svou pozorností.

Warner TV má v plánu vysílat celých 24 hodin denně. Z většiny budou programové schéma tvořit seriály, a to nejméně ze 40 %. Minimálně 15 % programu potom připadne na filmy, což vypadá více než slušně. Zbytek doplní zábavní pořady, ovšem do budoucna stanice počítá i s potenciálním zařazením sportovních přenosů či živého vysílání, což by mohlo být velkým lákadlem.

Čtěte také: Za Českou televizi a rozhlas bude platit už úplně každý. Poplatky se navíc zvýší

Primárně se Warner TV bude snažit šířit dabovaný obsah, ovšem narazit zde můžete i na pořady opatřené titulky, což na druhou stranu není vůbec špatné. Určitý obsah tedy uslyšíte i v originále.

Zajímavostí budiž, že Česká republika je teprve druhou zemí, kde začne Warner TV vysílat bezplatně dostupnou stanici. Tou první byla Itálie. V dalších devíti zemích je tento kanál dostupný za poplatek.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *