22/04/2024

Autor: Artem Korzhimanov.Even – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18540841 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Základní fáze české nejvyšší hokejové soutěže neodvratně spěje ke konci. Stejně jako se postupně krystalizuje pořadí jednotlivých klubů, začíná být jasno také z hlediska kanadského bodování.
Autor: Artem Korzhimanov – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Základní fáze české nejvyšší hokejové soutěže neodvratně spěje ke konci, pročež zanedlouho přenechá místo ještě mnohem zajímavějšímu play-off. Stejně jako se postupně krystalizuje pořadí jednotlivých klubů, začíná být vcelku jasno také z hlediska kanadského bodování. Kdo momentálně vévodí individuálním statistikám? Na to se společně podíváme prostřednictvím následujících odstavců.

4. místo – Michal Řepík

HC Sparta Praha absolvovala vskutku povedený úvod nového roku. Svěřenci zkušené dvojice Miloslava Hořavy a Josefa Jandače vyhráli naprostou většinu soutěžních zápasů, pročež zaslouženě vévodí průběžné tabulce české nejvyšší hokejové soutěže. Ačkoli upřímnou pochvalu nepochybně zasluhuje celé holešovické mužstvo, mezi tamními hráči jednoznačně vyčnívá zkušený kapitán Michal Řepík. Dvaatřicetiletý hokejový útočník doposud zaznamenal čtyřiačtyřicet kanadských bodů.

3. místo – Peter Mueller

Brněnská Kometa prochází obrovskou herní krizí, která se pochopitelně promítá také do průběžného umístění v tabulce. Svěřenci ostříleného hokejového trenéra Libora Zábranského momentálně zaujímají devátou příčku, která zaručuje “jenom” účast v předkole play-off. Přestože se každoroční aspirant na titul extraligového šampiona opravdu hodně trápí, někteří hráči navzdory vcelku logickým překážkám udržují úctyhodné osobní statistiky. Příkladem za všechny budiž dvaatřicetiletý americký útočník Peter Mueller, který si do dnešního dne připsal šestačtyřicet kanadských bodů.

2. místo – Milan Gulaš

Mezi nejproduktivnějšími extraligovými hráči pochopitelně nechybí ani zkušený plzeňský matador Milan Gulaš. Pětatřicetiletý hokejová útočník během posledních třech sezón pravidelně opanoval přední příčky individuálních statistik a jinak tomu navzdory stoupajícímu věku není ani letos, kdy doposud zaznamenal patnáct branek a třiatřicet gólových asistencí. Přestože na titul nejlepšího ligového kanonýra už nejspíš nedosáhne, minimálně z hlediska kanadského bodování se o celkové prvenství ještě určitě popere.

1. místo – Martin Růžička

Korunku pro krále extraligového bodování pravděpodobně převezme pětatřicetiletý hokejový útočník Martin Růžička, který většinu své dosavadní kariéry profesionálního sportovce zasvětil milovaným Ocelářům. Berounský rodák se letos rozehrál do skvělé formy, což jasně doložil patnácti přesnými zásahy a osmatřiceti finálními přihrávkami. Jedna třetina třineckých branek by tedy bez jeho zásadního přičinění vůbec nevznikla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *