23/04/2024

By David Sedlecký - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85488079 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Sobotní remíza s nevýraznými Teplicemi byla evidentně tou poslední kapkou. Vedení tradičního slezského klubu FC Baník Ostrava bezprostředně po skončení zápasu odvolalo hlavního trenéra Luboše Kozla.
By David Sedlecký – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Během sobotního odpoledne zaznamenal další bolestnou ztrátu, když v prostředí domácího stadionu remizoval s tápajícími Teplicemi. Nerozhodný výsledek byl zjevně poslední kapkou, zásluhou které se vedení tradičního slezského klubu FC Baník Ostrava rozhoupalo k poměrně radikálnímu kroku. Mužstvo bezprostředně po skončení zápasu definitivně opustil hlavní trenér Luboš Kozel, jehož okamžitě nahradil dosavadní lodivod tamního B-týmu Ondřej Smetana. „Je evidentní, že tým je v útlumu a my mu potřebujeme dát nějaký stimul, což je hlavní příčina této změny,“ sdělil sportovní ředitel Alois Grussmann prostřednictvím oficiálního klubového webu.

Výkony mužstva měly sestupnou tendenci, zhodnotil situaci Grussmann

Ostravský Baník prochází herní i výsledkovou krizí, která si momentálně vyžádala první oběť. Tradiční slezské mužstvo po čtrnácti měsících opustil dosavadní hlavní trenér Luboš Kozel. Překvapivé rozhodnutí? Nikoli. Tuzemská sportovní média během posledních týdnů nesčetněkrát upozorňovala, že současné postavení v prvoligové tabulce nemůže ambiciózní vedení klubu dlouhodobě přehlížet. Sobotní domácí remíza s nevýraznými Teplicemi byla zřejmě poslední kapkou, která osud devětačtyřicetiletého stratéga definitivně zpečetila.

„Domníváme se, že jsme trenérskému týmu vytvořili dostatečně dlouhý prostor pro koncepční práci. Nelze si ale nepřiznat, že výkony a hra týmu měly sestupnou tendenci, místo aby to bylo naopak. Věřili jsme, že po vítězné sérii v prosinci tým nabral sebevědomí, konečně se nastartuje a půjdeme postupně nahoru i herně, ale po zimní pauze znovu nastal celkový pokles. Je evidentní, že tým je v útlumu a my mu potřebujeme dát nějaký stimul, což je hlavní příčina této změny,“ sdělil sportovní ředitel Alois Grussmann prostřednictvím oficiálního klubového webu.

Sportovní ředitel naznačil další personální změny, dojde také na hráče

Neúspěchy klubu FC Baník Ostrava samozřejmě nezpůsobil výhradně odvolaný trenér, ačkoli si z pomyslného koláče hořkosti vzhledem ke svému postavení ukrojil naprosto zásadní podíl. Problémy evidentně prorůstají celou organizací, pročež výše zmíněný sportovní ředitel naznačil další personální změny. Tentokrát se budou týkat hráčského kádru, který během posledních měsíců trápí především zoufalá ofenziva. „Byl bych nerad, aby to vyznělo, že za vše mohou trenéři. Tak to není. Luboš Kozel se svým týmem tady odvedl dobrou práci, výkon na trávníku nakonec vždy odvádí konkrétní hráči. My si ve zbytku sezony musíme vypracovat důkladnou analýzu celého hráčského kádru, a to nejen ve smyslu sportovní složky výkonu, ale i nastavení hráčů ve vztahu k Baníku,“ uvedl Alois Grussmann.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *