13/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Fotbalové Teplice procházejí obrovskou výkonnostní krizi, jež se samozřejmě podepsala pod současným umístěním v průběžné tabulce. Trápí se dokonce i dlouholetá brankářská jednička Tomáš Grigar.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Fotbalové Teplice procházejí obrovskou výkonnostní krizí, jež se samozřejmě podepsala také pod současným umístěním v průběžné tabulce české nejvyšší soutěže. Nepříliš působivými osobními statistikami se doposud prezentovala dokonce i dlouholetá brankářská jednička. Zkušený strážce svatyně Tomáš Grigar odchytal deset ligových zápasů s procentuální úspěšností zákroků hluboko pod obvyklými čísly, pročež tuzemská sportovní média hlasitě spekulují o jeho možném sesazení z pomyslného trůnu. Komu konkrétně může brzy připadnout místo v základní sestavě? To zjistíte prostřednictvím následujících odstavců.

Luděk Němeček

Pokud bude zkušený Tomáš Grigar odstaven na druhou kolej, šanci v základní sestavě pravděpodobně dostane Luděk Němeček. Dvaadvacetiletý strážce svatyně během právě probíhající sezóny odehrál celkem pět soutěžních zápasů a vyjma obrovského debaklu na plzeňském stadionu odvedl vskutku kvalitní práci. Stal se navíc prvním teplickým odchovancem po dlouhých šestatřiceti letech, který pronikl do brankoviště tamního hlavního mužstva. Disponuje těmi nejlepšími předpoklady nastupovat pravidelně.

Jan Plachý

Dvaadvacetiletý fotbalový brankář Jan Plachý je dalším kovaným odchovancem severočeského klubu, do něhož vedení vkládá nemalé naděje. Několikanásobný mládežnický reprezentant mezi dospělými doposud absolvoval dvě vesměs povedená hostování. Nejprve pomáhal Litoměřicím, následně mu šanci poskytlo Ústí nad Labem. Momentálně sice figuruje na listině zdravotně nezpůsobilých, až se ovšem uzdraví, do teplické hierarchie gólmanů může výrazně promluvit.

Jan Čtvrtečka

Když se výše zmíněný Jan Plachý ošklivě zranil, přivedlo vedení klubu FK Teplice mezi tři tyče dočasnou posilu. Dvaadvacetiletý odchovanec letenské přípravky Jan Čtvrtečka, který se krátce mihl v barvách druholigové Vlašimi nebo slovenského Ružomberoku, zatím trpělivě čeká na příležitost. Ta může zásluhou Grigarových neuspokojivých výkonů teoreticky přijít už velice brzy.

Radek Charvát

Na soupisce tradičního severočeského klub se momentálně nachází také šestnáctiletý mládežnický reprezentant Radek Charvát. Nesmírně talentovaný chlapec má do základní sestavy hlavního teplického mužstva pochopitelně daleko, vzhledem k současné koronavirové krizi a četným zdravotním omluvenkám však není prvoligová premiéra vyloženě nereálná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *