23/05/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83161099 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zatímco se Fortuna liga dosud neprobudila ze zimního spánku, drtivá většina zahraničních soutěží vstoupila do dalšího dějství. Hned několik tuzemských odchovanců v cizině prožilo úspěšný víkend.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zatímco česká nejvyšší fotbalová liga netrpělivě vyhlíží jarní pokračování koronavirem ovlivněné sezóny 2020/2021, drtivá většina zahraničních soutěží už ukončila přestávku a vstoupila do dalšího dějství. Hned několik tuzemských odchovanců v cizině díky tomu prožilo úspěšný střelecký víkend. Kdo konkrétně zaznamenal důležité příspěvky do osobních i klubových statistik, zjistíte prostřednictvím následujících řádků.

Václav Černý

Úvodní zápasy podzimu okořenil nezvyklým množstvím soutěžních branek, nizozemská nejvyšší soutěž mu proto ležela u nohou. Pak ale přišel poměrně dlouhý střelecký půst, který definitivně utnul až poslední fotbalový víkend. Třiadvacetiletý záložník Václav Černý během sobotního utkání “svého” Twente proti domácímu Emmenu zkompletoval dva úspěšné pokusy a jednu finální asistenci, výrazně tudíž přispěl k celkovému vítězství 4:1. Odchovanec příbramského klubu má dohromady na kontě už dvanáct bodů, jejichž zásluhou míří za nejlepšími sezónními statistikami v dosavadní prvoligové kariéře.

Patrik Schick

Pozadu nakonec střelecky nezůstal ani český fotbalový útočník a zároveň několikanásobný reprezentant Patrik Schick, jemuž zatím nové angažmá v barvách německého klubu Bayer 04 Leverkusen opravdu vychází. Čtyřiadvacetiletý odchovanec pražské Sparty zaznamenal už sedm přesných zásahů napříč jednotlivými soutěžemi a navrch připojil jednu gólovou asistenci. Během posledního bundesligového utkání svému týmu zachránil remízu, když v sedmdesáté minutě překonal svého krajana Jiřího Pavlenku.

Michael Krmenčík

Zatímco belgická mise skončila naprostým fiaskem, řecká nejvyšší fotbalová liga mu zcela evidentně sedí o něco lépe. Sedmadvacetiletý útočník Michael Krmenčík naplnil očekávání a bezprostředně před startem jara dočasně opustil Bruggy, formou hostování do konce právě probíhající sezóny jej ulovilo vedení klubu PAOK Soluň. Hned druhé soutěžní utkání v novém působišti okořenila někdejší opora plzeňské Viktoria brankou, když svůj samostatný únik poněkud sobecky zakončila na vlastní pěst a se štěstím opravdu překonala soupeřova brankáře. Kraslický rodák zatím pokaždé nastoupil až jako střídající hráč, nyní si tak možná konečně řekl o základní sestavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *