24/06/2024
Hokej

Zdroj: Pixabay.com

V prostředí nejslavnější hokejové ligy světa došlo k poměrně kuriózní události. Zkušený brankář Corey Crawford ohlásil odchod do důchodu, aniž by za New Jersey Devils odehrál jediný soutěžní zápas.
Hokej
Zdroj: Pixabay.com

V prostředí nejslavnější hokejové ligy světa došlo bezprostředně před startem nové sezóny k poměrně kuriózní události. Zkušený kanadský brankář Corey Crawford učinil zásadní životní rozhodnutí a překvapivě ukončil kariéru profesionálního sportovce, přestože za New Jersey Devils neodchytal jediné soutěžní utkání. Říjnový podpis víceleté smlouvy, díky které si měl dvojnásobný držitel Stanley Cupu vydělat téměř čtyři miliony dolarů ročně, se tak stává jedním z nejzbytečnějších transferů v moderní historii NHL.

Čtrnáct sezón stačilo. Crawford si nakonec angažmá mimo Chicago nevyzkouší

Čas bohužel nezastavíš a každá slavná éra jednoho dne zákonitě dojde svému konci. Na vlastní kůži tento nezpochybnitelný fakt pocítil také šestatřicetiletý hokejový brankář Corey Crawford, s nímž vedení klubu Chicago Blackhawks bezprostředně po skončení koronavirem postižené sezóny 2019/2020 neprodloužilo spolupráci. Jméno urostlého Kanaďana se na trhu volných hráčů dlouho neohřálo. Několikanásobného reprezentanta vábila štědrá nabídka New Jersey Devils, kterou navzdory vcelku pochopitelné nostalgii vůči svému dřívějšímu zaměstnavateli opravdu vyslyšel.

Přibližně v polovině měsíce října oficiálně změnil působiště, zapojil se do tréninkového procesu a podle zákulisních zdrojů měl dokonce převzít roli brankářské jedničky. Spolupráce nicméně skončila ještě dřív, než se vůbec stačila pořádně rozběhnout. Dvojnásobný vítěz NHL v posledních týdnech vysílal poměrně nejasné signály. Namísto páteční přípravy si vzal osobní volno, během sobotního odpoledne pak do kanceláře klubového vedení nakráčel s informací, že další zámořskou sezónu už neodkroutí.

„Měl jsem obrovské štěstí, protože mě celou dlouhou dobu živil profesionální hokej. Chtěl jsem v kariéře pokračovat i nadále, ale bohužel už jsem svému milovanému sportu obětoval všechno, co jsem mohl, a nejspíš dozrál čas odejít do důchodu. Rád bych poděkoval organizaci New Jersey Devils za pochopení a podporu mého rozhodnutí. Chtěl bych samozřejmě poděkovat také klubu Chicago Blackhawks, díky kterému jsem žil svůj dětský sen. Jsem hrdý, že jsem mohl být součástí dvou mistrovských jízd za Stanley Cupy. Děkuji všem mým spoluhráčům a trenérům v průběhu let. Děkuji také fanouškům, kteří dělají tuto skvělou hru tím, čím je. Jsem šťastný a nadšený, že mohu přejít na další kapitolu svého života s rodinou,“ uvedl Crawford ve svém oficiálním prohlášení.

Čára přes rozpočet. Rudí ďáblové musejí akutně řešit brankářskou otázku

Protože se Corey Crawford rozhodl definitivně uzavřít hokejovou kapitolu v poměrně šibeničním termínu, svému poslednímu zaměstnavateli tím bohužel zadělal na obrovské problémy. Vedení klubu New Jersey Devils tak nějak počítalo, že zkušený rodák z Montrealu zaujme pozici brankářské jedničky, zatímco jeho mladší kolegové budou alespoň prozatím sbírat cenné zkušenosti. Nečekaný vývoj událostí nicméně pořádně zamíchal s předběžnými úvahami o podobě základní sestavy. Tradiční účastník NHL buďto vsadí na jednoho z čtyř rezervních gólmanů, nebo se urychleně rozhlédne po nové posile. Kvůli naprosto zbytečnému angažování kanadského strážce svatyně však bezprostředně před startem sezóny příliš možností nezbývá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *