04/03/2024
Petr Čech

"File:Petr Čech, Strahov.jpg" by Honza Groh is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Londýnská Chelsea vyhrála únorové mistrovství světa klubů. Vyvrcholení zahraniční expedice prostřednictvím osobní rubriky komentoval Petr Čech.
Petr Čech
“File:Petr Čech, Strahov.jpg” by Honza Groh (Jagro) is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Londýnská Chelsea vyhrála únorové mistrovství světa fotbalových klubů. Vyvrcholení zahraniční expedice prostřednictvím osobní rubriky komentoval devětatřicetiletý Petr Čech. Výrazná osobnost klubové historie chválila především současného modrobílého kapitána. Rozebrala taktéž brankářskou otázku.

Symbol brankářského řemesla hodnotil klubové mistrovství

Vysloužilý fotbalista důkladně rozebral několik tematických okruhů. Úvodní pasáže věnoval těžkému rozhodování ohledně základní sestavy. Několikanásobný reprezentant zaznamenal, že fanouškovská komunita debatovala především nad brankářskou hádankou. Prvotní vystoupení absolvoval dosavadní náhradník Kepa Arrizabalaga, kterému důvěra trenérského štábu náramně prospívala. Závěrečnou bitvu odehrál čerstvý africký šampion Édouard Mendy.

Devětatřicetiletý veterán rozkrýval úvahy, které zápasovým nominacím předcházely. „Édouard přiletěl teprve v den konání semifinále, nebylo správné ho okamžitě postavit. S mužstvem vůbec netrénoval. Kepa ho dokonale zastupoval v každém soutěžním utkání, všichni mu plně důvěřují. Finále nakonec odchytal Mendy. Byl připraven nastoupit a v této sezóně držel pozici brankářské jedničky,“ napsal Petr Čech.

Kepa Arrizabalaga
“File:Kepa Arrizabalaga 2021.jpg” od Vyacheslav Evdokimov je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Petr Čech vychválil současného kapitána Chelsea

Klíčová osobnost londýnského mužstva? Hluboká poklona zamířila k současnému kapitánovi. „Azpi nyní vyhrál úplně všechno, to je senzační úspěch,“ napsala brankářská legenda prostřednictvím oficiálního klubového webu. A hovořila pravdu. César Azpilicueta kraloval prestižním evropským soutěžím, ukořistil titul anglického šampiona, ovládl tandem domácích pohárů a kolekci naposledy doplnil mistrovstvím světa klubů.

Patří mu všechna čest. Když v roce 2012 přicházel, musel bojovat o místo. Sezónu nazpátek léčil dlouhodobé zranění (POZN.: přetržení předního zkříženého vazu), takže to neměl vůbec jednoduché. Začínal od nuly, válčil,“ poznamenal vysloužilý fotbalista.

„Patří mezi hráče, kteří vás nikdy nezklamou. Tvrdě pracuje, dělá všechno. Je poctivým fotbalistou na hřišti i mimo něj. Víte, že se na něj můžete spolehnout v každé situaci. To je klíč k jeho úspěchu. Bez ohledu na to, který manažer zrovna trénoval. Všichni věděli, že se na něj, jeho přístup a kvality mohou spolehnout. Nyní dostal zaslouženou odměnu, může získávat trofeje jako kapitán,“ uzavřel Čech.

César Azpilicueta - Chelsea
“César Azpilicueta” od Aleksandr Osipov je licencován pod CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Subscribe
Upozornit na

45 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
45
0
Would love your thoughts, please comment.x