24/06/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha zajela do starých kolejí. Ostatky mírného optimismu rozprášila poslední ligová utkání, která vinou kolosálních individuálních chyb skončila neúspěchem. Začíná se spekulovat o změnách.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Obnovená důvěra fanouškovské základny se znovu vytratila, AC Sparta Praha zajela do starých kolejí a její náhlý výkonnostní propad čelí kritice. Ostatky mírného optimismu definitivně rozprášila poslední dvě ligová utkání proti plzeňské Viktorii a českobudějovickému Dynamu, která s přihlédnutím k obrovskému množství individuálních hrubek v podstatě ani nemohla dopadnout jinak. Kde je příčina, musí existovat také řešení. Jelikož se kolosálních prohřešků téměř výhradně dopouštějí titíž hráči, letenské mužstvo nejspíš brzy čeká radikální řez stávajícím kádrem. Jména potenciálně ohrožených fotbalistů se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Milan Heča

Minulou sezónu zakončil jako brankářská jednička a výsostní postavení navzdory nevalné pověsti mezi letenskými fanoušky nakonec obhájil. Podzimní utkání však rodákovi z Krumvíře bohužel nevycházejí podle představ. Devětadvacetiletý Milan Heča střídá dobré výkony s těmi špatnými, během nedělního večera předvedl několik nejistých momentů a vysoká porážka uštědřená Českými Budějovicemi jde částečně za ním. Hlas nespokojeného lidu říká, že dozrál čas ke změně stráží. Na místo odchovance Slovácka se nedočkavostí klepe zejména zkušený rumunský gólman Florin Nita, v ovšem úvahu připadá také slovenská letní posila Dominik Holec.

David Lischka

Český fotbalový obránce David Lischka se před dvěma lety málem rozloučil s kariérou profesionálního sportovce. Zdravotní prohlídka bezprostředně před podpisem hráčské smlouvy na Spartě odhalila skrytou srdeční vadu, která vyžadovala operaci s nejistým výsledkem. Zákrok naštěstí dopadl dobře a co se oběma stranám nepovedlo dojednat přes zimu, doznalo oficiálního stvrzení během následujícího léta. Talentovaný středopolař na prestižní adrese nezačal špatně, v současné době však svými nevyrovnanými výkony budí rozpaky. Přestože díky absenci klíčových beků nastupuje pravidelně, společně s Dominikem Plechatým sype jednu neuvěřitelnou hrubku za druhou a v základní sestavě má tudíž spotřební lhůtu, která končí souběžně s návratem kvalitnějších spoluhráčů. Pak se ovšem nabízí otázka, jestli je zrovna vysedávání na lavičce náhradníků ideálním řešením.

Matěj Hanousek

Sedmadvacetiletý Matěj Hanousek odehrál drtivou většinu podzimních zápasů, což ovšem způsobila fakticky nulová konkurence na levém kraji obrany. Pokud by trenér Václav Kotal rozhodoval na základě výkonnosti (což vinou četných zdravotních omluvenek a tím pádem značně omezené palety hráčů jednoduše nejde), odchovanec klubu TJ Sokol Řepy by lavičku náhradníků pravděpodobně neopustil ani v posledních minutách zápasu za rozhodnutého stavu. Někdejší opora pražské Dukly nebo Jablonce se dopouští častých defenzivních chyb, protihráči jeho stranou procházejí jako nůž máslem. Žádné nebezpečí naopak nepředstavuje směrem dopředu. Zimní přestávku a teoretický příchod adekvátní náhrady nejspíš neustojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *