23/04/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Utkání druhé nejvyšší fotbalové soutěže v Anglii se těší nebývalé pozornosti. Obránce Darnell Fisher osahal přirození soupeře Calluma Patersona, kuriózním případem se zabývají fanoušci i asociace.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Jak málo stačí k vyvolání všeobecného pozdvižení. Zdánlivě nezáživné utkání druhé nejvyšší fotbalové soutěže v Anglii mezi Prestonem a Sheffieldem Wednesday se dočkalo nebývalé mediální pozornosti. Proč? Obránce domácího mužstva Darnell Fisher během tuctového odvracení rohového kopu z naprosto nepochopitelných důvodů neuhlídal dlaň, která dvakrát spočinula na přirození protihráče Calluma Patersona. Ten sice zachoval dekorum a tvářil se, jakoby k ničemu nedošlo, bystří diváci však nesportovní situaci pochopitelně zaznamenali a následně prostřednictvím sociálních sítích požadovali prošetření. Kuriózním případem “sexuálního napadení” se aktuálně zabývá nejvyšší řídící orgán anglického fotbalu.

Příliš osobní bránění v podání anglického obránce vyvolalo rozruch

Přestože sobotní odpoledne nabídlo bohatý sportovní program, hlavní díl pozornosti si překvapivě ukradla druhá nejvyšší fotbalová soutěž v Anglii. Ligové utkání klubů Preston North End FC a Sheffield Wednesday FC přitom nevyčnívalo ohromným množstvím branek ani zajímavých ofenzivních příležitostí. K dosažení nebývalé popularity bohatě stačila kuriózní událost, která provázela jeden naprosto tuctový rohový kop. Tradiční strkanici mezi jednotlivými hráči v pokutovém území okořenila neposedná ruka šestadvacetiletého obránce domácího mužstva Darnella Fishera, jíž pozorní diváci nadvakrát (což prakticky vylučuje nešťastnou náhodu) zahlédli v prostorách genitálií Calluma Patersona.

Člověk by tak nějak logicky očekával, že opakovaný dotek cizí dlaně v intimní oblasti způsobí šok. Šestadvacetiletý rodák z Londýna nicméně zachoval dekorum a zároveň vyvolal dojem, jakoby obdobným záležitostem čelil dnes a denně. Vskutku netypické osobní bránění nakonec slavilo úspěch, Paterson se k bezprostřednímu ohrožení branky nedostal a Preston North End FC na domácím stadionu uhrál cenné vítězství 1:0. Úsměvný incident se ale pravděpodobně neobejde bez následků.

Případ řeší Fotbalová asociace, fanoušci se mezitím rozdělili na dva tábory

Fanoušci se v otázkách originálního způsobu bránění Darnella Fishera rozdělili do dvou skupinek. Jedni chování anglického fotbalisty kategoricky odsuzují a zároveň volají po přísném potrestání, druzí situaci naopak zlehčují a vymýšlejí různé vtipné komentáře. Bez ohledu na tyto internetové šarvátky se případem zabývá The Football Association, která je nejvyšším řídícím orgánem anglického fotbalu. K jakému verdiktu nakonec dospěje, si neodvažujeme hádat. „FA se bude zabývat incidentem, který podle všeho ukázal, že Prestonův Darnell Fisher dvakrát popadl genitálie Callum Patersonové při jejich vítězství nad Sheffield Wednesday.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *