19/07/2024

Zdroj: Pixabay.com

Václav Jílek už oficiálně není trenérem Sparty. Vedení klubu o jeho odvolání informovalo během úterního rána. Mužstvo převezme Václav Kotal, dosavadní kouč B týmu.
Zdroj: Pixabay.com

S poměrně překvapivým tahem se v úterních ranních hodinách vytasila pražská Sparta. Vedení klubu s okamžitou platností odvolalo trenéra Václava Jílka a oba jeho asistenty. Zarážející přitom není akt jako takový, ale spíše jeho poněkud zvláštní načasování. Rodák z Litomyšle totiž odchází po prvním jarním zápase.

Jílek odchází jako spráskaný pes

Odvolání Václava Jílka viselo ve vzduchu už hodně dlouhou dobu. Neuspokojivé výsledky v podzimní části (byť tým skončil na třetím místě průběžné tabulky Fortuna ligy), mizerné výkony v přípravě a navrch ještě blamáž v úvodním jarním utkání proti Slovanu Liberec, při které domácí tribuny hlasitě vykřikovaly hesla jako “Všichni ven” nebo “Jílek ven”.

Jeden z nespokojených fanoušků během zmíněného klání dokonce vběhl na hrací plochu a začal Jílkovi slušnou formou vysvětlovat, co všechno se mu na hře jeho oblíbenců nelíbí. Takový tlak by ustál jen málokdo a někdejší kouč Sigmy Olomouc mezi vyvolené bohužel nepatří.

Fanoušci se dělí na dva tábory

Fanoušci Sparty, kteří během úvodního zápasu jara pokřikovali ona radikální hesla, si nyní musí mnout ruce spokojeností. Najdou se ale samozřejmě i tací, kteří vedení klubu vyčítají, v jaké chvíli k odvolání trenéra došlo.

Václav Jílek absolvoval celou přípravu s tím, že má důvěru představenstva. Jedna jediná prohra ovšem stačila k tomu, aby si v polovině února sbalil kufry. Na jeho místo nastupuje Václav Kotal, jenž sice letenské prostředí velice dobře zná (doposud trénoval úspěšný B tým), nicméně s novou rolí se musí nejprve sžít.

Sparta může díky změně na postu hlavního kouče znovu používat otřepané fráze, že tým se pod novým realizačním týmem musí nejprve sehrát a dobré výsledky nepřijdou hned. Jenže právě to jí fanoušci už znovu neodpustí. Čekání na spásu totiž trvá už několik let, prakticky od doby, kdy se k týmu připojil Andrea Stramaccioni…

Zdroj: AC Sparta Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *