13/06/2024

Máte rádi svou zahradu a trávíte na ní rádi čas? Co kdyby vám ji ale narušovala sousedova kočka, která si z ní udělala hřiště a toaletu? Naštěstí existuje několik způsobů, jak se zbavit nepříjemných kočičích návštěv a zajistit si klid na vašem pozemku.

Jak postupovat

Než začnete dělat radikální kroky, zkuste se v klidu pobavit se sousedem. Možná si ani není vědom, že jeho kočka tráví čas na vaší zahradě. Pokud se k situaci postaví zodpovědně, může se pokusit kočku od návštěv odradit sám. Zjistěte si také, zda je kočka kastrovaná. Nekastrované kočky jsou mnohem náchylnější k toulání a značkování teritoria močí. Pokud je kočka kastrovaná, je méně pravděpodobné, že se bude na vaší zahradě chovat rušivě.

Překážky

Na trhu existuje mnoho odpuzovačů koček, které je možné použít k ochraně vaší zahrady. Některé z nich fungují na bázi ultrazvuku, který pro kočky nepříjemný, ale pro lidi neslyšitelný. Jiné odpuzovače obsahují rostlinné výtažky, které kočkám vadí pachově. Pokud odpuzovače nefungují, zkuste zamezit kočce v přístupu na vaši zahradu fyzickými překážkami. Můžete například instalovat plot s malými otvory, kterými se kočka neprotáhne, nebo posypat okraje zahrady štěrkem či kamínky, které kočkám vadí na tlapkách.

Foto: Shutterstock

Soudní zákaz pro kočku?

V krajním případě se můžete obrátit na obecní úřad a požádat o pomoc s řešením problému. V některých případech je možné dosáhnout i soudního zákazu vstupu kočky na váš pozemek. Je však důležité zdůraznit, že byste kočce nikdy neměli ublížit ani ji nijak týrat. I když vám vadí, že chodí na vaši zahradu, je důležité respektovat její život. Dodržujte také platné předpisy a před použitím jakýchkoli odpuzovačů nebo fyzických překážek se ujistěte, že neporušujete žádná sousedská práva. Buďte trpěliví, protože řešení problému s kočkami může vyžadovat čas a trpělivost. Nečekejte, že se vám podaří zbavit se koček ze dne na den. Dodržováním výše uvedených rad a s trochou trpělivosti se vám jistě podaří zbavit se nepříjemných kočičích návštěv a zajistit si klid na vašem pozemku.

Foto: Shutterstock, zdroj: nkz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *