19/06/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Jelikož se během nadcházejících týdnů představí na vícero frontách, disponuje SK Slavia Praha opravdu širokým kádrem. Vedlejším efektem nicméně zůstává, že řada zahraničních borců vůbec nehraje.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Jelikož se během nadcházejících týdnů představí na vícero nesmírně důležitých frontách, disponuje SK Slavia Praha opravdu kvalitním a zároveň dostatečně širokým hráčským kádrem. Vedlejším efektem nicméně zůstává, že řada zahraničních borců takřka vůbec nehraje. Kdo konkrétně si vytáhl černého Petra, zásluhou kterého na domácí scéně nastupuje jenom výjimečně a navíc bohužel vynechá také pohárovou Evropu? Na to se záhy společně podíváme.

Taras Kačaraba

Kdyby šestadvacetiletý střední obránce Taras Kačaraba zůstal věrný libereckému Slovanu, pravděpodobně dnes nastupuje pravidelně. Šikovného ukrajinského stopera nicméně zlákala nabídka úřadujícího šampiona české nejvyšší soutěže, jemuž se během uplynulé zimní přestávky upsal formou dočasné zápůjčky. SK Slavia Praha má aktuálně k dispozici několik kvalitních stoperů (zraněného Davida Hovorku dokonce nahradil Simon Deli), pročež zatím odchovanec Šachťaru Doněck nastoupil pouze jedinkrát a bohužel se nevešel ani na pohárovou soupisku. Co s ním vedení vlastně zamýšlí, zůstává otázkou.

Abdalláh Júsuf Hilál

Slávistickou pohárovou soupisku svou přítomností neokořenil ani Abdalláh Júsuf Hilál. Sedmadvacetiletý bahrajnský útočník absolvoval povedené podzimní hostování v barvách libereckého Slovanu, kde kromě české nejvyšší fotbalové soutěže okusil také základní skupinu Evropské ligy. Zaznamenal čtyři přesné zásahy a vedení klubu SK Slavia Praha usoudilo, že zaslouží další šanci. Ta se však doposud smrskla na tři ubohé minuty proti olomoucké Sigmě. Šikovný fotbalista to rozhodně nemá jednoduché, ofenzivní páteř mužstva totiž momentálně tvoří Jan Kuchta, Abdallah Sima, Peter Olayinka a Nicolae Stanciu. Na úkor těchto čtyř hráčů se do základní sestavy sešívaných prakticky nedá proklouznout.

Mick van Buren

Stejný problém jako výše zmíněný Abdalláh Júsuf Hilál má také sedmadvacetiletý nizozemský útočník Mick van Buren, který během zimní přestávky ukončil hostování v barvách českobudějovického Dynama a vykročil opětovně vstříc pražskému Edenu. Odchovanec rotterdamského klubu SBV Excelsior doposud odehrál jenom deset ligových minut, neovlivní bohužel ani jarní fázi evropských pohárů. Letos mu navíc končí smlouva a k jejímu prodloužení téměř stoprocentně nedojde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *