19/07/2024

By Morio - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52060550 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Král je mrtev, ať žije král. Lewis Hamilton dorovnal rekord Michaela Schumachera, legendárního pilota Formule 1, načež převzal vskutku speciální dar. Před diváky jen těžko skrýval dojetí.
By Morio – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Král je mrtev, ať žije král. Legendární automobilový jezdec Michael Schumacher byl donedávna absolutním rekordmanem Formule 1 v počtu ovládnutých závodů. Díky nedělní Velké ceně Eifelu, která se paradoxně uskutečnila na půdě jeho rodného Německa, však zdánlivě neochvějné prvenství ztratil. O titul historicky nejúspěšnějšího účastníka královské disciplíny automobilového sportu ho připravil neméně výtečný Lewis Hamilton, jenž svým 91. vítězstvím v kariéře (prozatím) vyrovnal skóre. Zasloužené oslavy ještě více umocnil dar, který britský pilot převzal z rukou Schumacherova syna.

Legendární helma našla nového majitele

Ačkoli zastává poměrně kontroverzní názory a kvůli hlasité podpoře hnutí Black Lives Matter čelil masivní vlně kritiky, obrovský talent mu zkrátka nemůžou upřít ani ti nejzarytější oponenti. Už v prvopočátcích kariéry profesionálního závodníka podával Lewis Hamilton naprosto neskutečné výkony, jako reprezentant McLarenu dokonce zastínil i mnohem zkušenějšího týmového kolegu Fernanda Alonsa. Že se zrodila hvězda, bylo více než jasné. Od té doby ušel rodák z Velké Británie pořádný kus cesty. Vyměnil stáje, šestkrát získal titul světového šampiona a v počtu vyhraných závodů se během nedělního odpoledne prokousal k magickému číslu 91.

Říkáte si, čím je výše zmíněná dvojciferná číslovka natolik zvláštní, aby si zasloužila naši pozornost? Přesně tolik Velkých cen totiž ovládl legendární německý pilot Michael Schumacher, který navzdory dlouhým rokům mimo “aktivní službu” a závažnému zdravotnímu stavu stále držel absolutní rekord. Právě tato dějová linka se stala ústředním motivem víkendových oslav. Když totiž Lewis Hamilton poskytoval rozhovor přítomným médiím, s upřímnou gratulací přispěchal Mick Schumacher. A nejen s ní. Zároveň přinesl helmu svého fenomenálního otce jako dar nevyčíslitelné hodnoty.

Britský závodník jen těžko hledal slova, Schumacher byl pro něj inspirací

Pětatřicetiletý Lewis Hamilton si červenou přilbu dojatě prohlížel a dlouhou dobu nenalézal ta správná slova. „Nevím, co říct. Je to pro mě neuvěřitelná čest,“ vypravil ze sebe nakonec. „Michael byl pro mě vzorem i inspirací. Jako malý jsem sledoval všechny jeho závody. Nedokázal jsem si představit, že jeho rekordy někdy někdo překoná. A už vůbec by mě nenapadlo, že tím vyvoleným budu já. Asi mi chvíli potrvá, než to vstřebám.“

Michael Schumacher utrpěl závažná zranění během lyžování v Alpách, načež roku 2013 doslova zmizel ze světa. Přestože konkrétní informace o jeho aktuálním zdravotním stavu zůstávají zahaleny rouškou tajemství, drtivá většina mediálních zdrojů hovoří o přetrvávajících komplikacích trvalého charakteru. Pokud však legendární jezdec sledoval nedělní předávání cen Formule 1, určitě se vnitřně usmíval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *