19/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83160534 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zkušený slávistický obránce Ondřej Kúdela se podle disciplinární komise UEFA dopustil rasismu. Zatímco překvapený fotbalista zvažuje další právní kroky, metropolitní klub rozhodnutí respektuje.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Disciplinární komise UEFA rozhodla, že se Ondřej Kúdela dopustil rasismu. Trest v podobě desetizápasového zastavení činnosti (vztahuje se výhradně na utkání pod záštitou výše zmíněné organizace) znamená, že zkušený fotbalista už bohužel nezasáhne do žádného jarního pohárového utkání a vynechá také nadcházející evropský šampionát. Zatímco překvapený slávistický obránce momentálně zvažuje další právní kroky, tradiční metropolitní celek rozhodnutí respektuje. Informaci prostřednictvím oficiálního klubového webu potvrdil Jaroslav Tvrdík.

Byla to chyba, přiznává potrestaný slávistický obránce Ondřej Kúdela. Rasismus nadále odmítá

Poklidné středečního odpoledne narušilo kontroverzně přijaté rozhodnutí disciplinární komise UEFA, podle které se Ondřej Kúdela dopustil rasismu. Výsledkem budiž desetizápasové zastavení činnosti vztahující se výhradně na utkání pod záštitou dané organizace, což v překladu znamená, že ostřílený slávistický obránce bohužel vypustí nadcházející evropský šampionát a vynechá také zbylá pohárová utkání svého chlebodárce.

Fotbalista prostřednictvím webových stránek advokátní kanceláře Urban & Hejduk neskrýval obrovské překvapení. „Jsem zaskočen, že disciplinární komise UEFA dospěla k jinému závěru než předtím její inspektor. Podle něj neexistovaly přesvědčivé důkazy pro mé obvinění z rasismu, které nadále odmítám. Zpětně si uvědomuji, že byla chyba za Glenem Kamarou vůbec chodit a cokoliv mu říkat. V zápase byly emoce a já už to teď bohužel nedokážu vrátit zpátky. Je mi to moc líto,“ říká čtyřiatřicetiletý odchovanec Uherského Hradiště, který momentálně zvažuje další právní kroky.

Zatímco Ondřej Kúdela neunikl přísnému trestu, finský záložník Glen Kamara kvůli fyzickému napadení vyfasoval pouze třízápasovou stopku. Útočník Kemar Roofe, který slávistickému gólmanovi brutálním kopancem způsobil vážné zranění hlavy, si nezahraje čtyřikrát. Vedení Rangers FC musí dále zaplatit pokusu 9000 eur, důvodem je nevhodné chování týmu.

Rozhodnutí respektujeme, říká předseda slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík

SK Slavia Praha ztratila klíčovou postavu defenzivní sekce. Přestože se rasistickému obvinění od samého počátku vehementně bránila, přísné rozhodnutí disciplinární komise přijala jako hotovou věc. Protože už není účastníkem řízení ani předmětem trestu ze strany UEFA, jinou možnost vlastně ani neměla. „Ondrovi byl za jeho čin uložen trest suspendování na 10 zápasů UEFA a toto rozhodnutí jako klub respektujeme,“ uvedl prostřednictvím oficiálního klubového webu Jaroslav Tvrdík. „Ondřej Kúdela v žádném případě neměl přistoupit k hráči soupeře. Lituji toho a omlouvám se Glenu Kamarovi za situaci, která zjevně způsobila utrpení jemu a jeho spoluhráčům i všem spojeným s Rangers a Slavií. Podnikám pozitivní kroky, abych zabránil tomu, aby se taková situace v našem klubu již nikdy neopakovala.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *