22/05/2024
Antoine Griezmann

"File:Antoine Griezmann in 2018.jpg" od Антон Зайцев je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Antoine Griezmann zpytoval svědomí. Fanouškům Atlética se podle zahraničního serveru L'Équipe omluvil za to, že před třemi roky posílil konkurenční Barcelonu.
Antoine Griezmann
File:Antoine Griezmann in 2018.jpg” od Антон Зайцев je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Napínavé zápolení třetího se čtvrtým skončilo úspěchem vyzyvatele. Hostující Atlético Madrid v rámci devátého kola španělské La Ligy pokořilo domácí Athletic Bilbao, hubené vítězství 1:0 střelecky zabezpečil Antoine Griezmann. Jednatřicetiletý fotbalový útočník vzápětí zpytoval svědomí. Fanouškům se podle renomovaného zahraniční serveru L’Équipe omluvil za to, že tři roky nazpátek posílil konkurenční Barcelonu.

Rozhodnutí, které se zkrátka a jednoduše neodpouští. Antoine Griezmann tři roky nazpátek posílil katalánskou Barcelonu, přestože několik sezón úspěšně vypomáhal konkurenčnímu Atléticu Madrid. Představitelé Blaugranas dobrovolně investovali nemalé finanční prostředky (konkrétně 120 milionů eur), aby francouzského útočníka vyzískali. Prvotní nadšení ovšem zanedlouho vystřídala surová realita.

Fotbalista zdaleka naplnil všeobecná očekávání. Pohořel výkonnostně i střelecky, mužstvo v důsledku finančních problémů svého zaměstnavatele dokonce opustil předčasně. Útočiště hráčovi nečekaně poskytla bývalá domovina v centru Madridu.

Když Griezmann opětovně přicházel formou dvouročního hostování s možností trvalého odkupu, pikantní návrat mezi domácími fanoušky zákonitě vyvolával smíšené emoce. Fotbalistovu obnovenou premiéru doprovázela mimořádně napnutá atmosféra, tribuny hříšníka zasypaly intenzivním pískotem. Rozhořčení zhrzených diváků však naštěstí postupně odeznívalo.

Odchovanec Mâconnais se nedávno zařadil mezi kmenové hráče Atlética, kluby poháněné rivalitou dokázaly navzdory táhnoucím sporům vymyslet kompromis. Antoine Griezmann bezprostředně po přestupu zaznamenal vítěznou trefu, během sobotního večera jediným zásahem potopil domácí Athletic Bilbao a posunul Colchoneros na třetí místo ve španělské La Lize. Podle renomovaného zahraniční serveru L’Équipe se následně omluvil fanouškům.

„Jsem velmi hrdý, že jsem podepsal smlouvu a mohu být opět plnohodnotným sportovcem. Zároveň se chci omluvit. Vím, že to ode mě lidé chtějí slyšet. Omlouvám se za bolest, kterou jsem lidem možná způsobil. O odpuštění žádám především na hřišti, kde týmu během nocí, jako je tato, dávám všechno. Jsme na správné cestě,“ prohlásil kanonýr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *