26/02/2024
Hakim Ziyech

"File:Por-Mar (14).jpg" od Антон Зайцев je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Mediální přestřelky završené nekompromisním vynecháním z afrického kontinentálního šampionátu? Marocký fotbalista Hakim Ziyech uzavřel reprezentační kariéru.
Hakim Ziyech
“File:Por-Mar (14).jpg” od Антон Зайцев je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Mediální přestřelky završené nekompromisním vynecháním z afrického kontinentálního šampionátu? Trpělivost populárního záložníka, který dlouhodobě vzdoroval kritickým prohlášením marockého lodivoda, nakonec explodovala. Hakim Ziyech uzavřel reprezentační kariéru.

Filmování a neochota. Hvězdný fotbalista dostal pořádně naloženo

Afrika poznala nového fotbalového šampiona. Vítězoslavné putování kontinentálním mistrostvím zaznamenala senegalská družina. Historickému výsledku západní republiky sekundovalo několik druhotných úspěchů. Sympatická představení absolvovala například marocká fotbalová reprezentace, která vyhrála základní skupinu a tažení nakonec uzavřela dramatickou čtvrtfinálovou bitvou.

Zkušený manažer Vahid Halilhodžić nominoval poměrně očekávanou sestavu. Pozvánku nedostal výhradně osmadvacetiletý Hakim Ziyech. Rozhodnutí předcházely zásadní neshody, které dlouhodobě cirkulovaly mediálním prostorem. Senzační titulky odpálil právě marocký kormidelník, kterého citovaly renomované zahraniční servery včetně Daily Mail.

„Jeho chování v posledních dvou zápasech neodpovídalo reprezentačním standardům. Lídr týmu musí být zároveň pozitivním vzorem. Nepřišel včas a navíc odmítl pracovat,“ šokoval lodivod upřímností. Posléze dokonce naznačil, že kvůli neochotě sehrát přátelské utkání hvězda filmovala zranění. Minulý týden v záporném hodnocení slavného fotbalisty pokračoval. „Nechce trénovat, nechce hrát. On to prostě nebere vážně a rozhodně ho nemíním prosit, aby se vrátil.“

Reprezentační kariéra? Hakim Ziyech vyloučil opětovné navázání spolupráce

Napnuté vztahy korunoval samotný Hakim Ziyech. Ofenzivní specialista začátkem týdne otevřeně přiznal, že bohatou reprezentační kariéru nehodlá resuscitovat. „Nevrátím se do národního týmu, to je moje konečné rozhodnutí. Soustředím se na svůj klub,“ uvedl talentovaný záložník prostřednictvím Abu Dhabi Sports.

Samozřejmě jsem zklamaný, kdo by nebyl? Je to rozhodnutí trenéra, které nakonec musíš respektovat. Ale na druhou stranu, pokud zároveň přichází všechny ty lži… Jak už jsem řekl, do národního týmu se nevrátím,“ dodala opora londýnské Chelsea.

Subscribe
Upozornit na

11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Would love your thoughts, please comment.x