24/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83160534 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pozvánka do reprezentačního týmu představuje obrovskou poctu a hlavně odměnu za kvalitně odvedenou práci. Někdo národní barvy oblékne extrémně brzy, jiný si zas na velkou premiéru musí počkat.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pozvánka do reprezentačního týmu vždycky představuje obrovskou poctu a hlavně odměnu za kvalitně odvedenou práci. Někdo národní barvy oblékne extrémně brzy, jiný si zas na velkou premiéru musí nějakou dobu počkat. Jací čeští fotbalisté spadají do té druhé kategorie? To si rozebereme v následujících řádcích.

Ondřej Kúdela

Český fotbalový obránce Ondřej Kúdela je kovaným odchovancem klubu 1. FC Slovácko, v jehož barvách také sbíral první ligové zkušenosti. Následně se skrze krátkou zastávku na Spartě přesunul do Mladé Boleslavi, které poctivě sloužil dlouhých osm let. Vyzkoušel si kazašskou nejvyšší soutěž, jednu sezónu kopal za Liberec. Jeho dosud poslední zastávkou se stala Slavia, kde patří mezi nejzkušenější a zároveň nejvytíženější hráče. Díky povedenému angažmá v pražském Edenu dokonce obdržel premiérovou pozvánku k seniorské reprezentaci. Debut si odkroutil v den svých dvaatřicátých narozenin, tedy 26. března 2019.

Zdeněk Ondrášek

Také Zdeněk Ondrášek se první reprezentační pozvánky dočkal až ve značně pokročilém věku, přestože za hranicemi naší země jeho jméno vzbuzovalo respekt dlouhodobě. Úctyhodnou porci branek totiž nasázel během působení v norském Tromsø IL, polském Krakově a špatně si rozhodně nevedl ani za oceánem, kde donedávna kopal za Dallas FC. Strakonickému rodákovi vynesla právě spolupráce s tradičním účastníkem americké MLS eminentní zájem národního týmu. Dne 11.10.2019 odehrál premiérové utkání, které navíc okořenil krásnou brankou. Co víc si může fotbalista v tehdejších devětadvaceti letech přát.

Tomáš Petrášek

To osmadvacetiletý Tomáš Petrášek se na své první reprezentační vystoupení teprve chystá. Od trenéra Jaroslava Šilhavého nedávno obdržel pozvánku, zásluhou které může naskočit do tří nadcházejících duelů. Kariéra středního obránce připomíná nefalšovanou sportovní pohádku. Ještě před pár lety totiž hrál jen nižší domácí soutěže, nikde se navíc dlouho neohřál. Pak přišla zdánlivě nedůstojná nabídka ze třetí nejvyšší polské ligy, která mu změnila život od základů. Podceňovaný klub za poměrně krátký čas pronikl mezi tamní elitu a právě českého stopera nosí členové vedení i fanoušci zaslouženě na ramenou. Dočká se respektu i doma? Nechme se překvapit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *