16/07/2024
Jack Wilshere

"Jack Wilshere watches the goal replay" od Ronnie Macdonald je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jack Wilshere rozepsal novou životní kapitolu. Čerstvý fotbalový důchodce povede mladíky londýnského Arsenalu. Prostřednictvím klubového webu nešetřil optimismem.
Jack Wilshere
Jack Wilshere watches the goal replay” od Ronnie Macdonald je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jack Wilshere rozepsal novou životní kapitolu. Čerstvý fotbalový důchodce oficiálně převezme talentované mladíky londýnského Arsenalu. „Je to pro mě velká příležitost,“ nezastíral třicetiletý veterán prostřednictvím klubového serveru. Co dalšího fanouškům prozradil?

Nesmírně talentovaný fotbalista, kterému zahraniční smetánka prorokovala oslnivou budoucnost. Surová realita nicméně postupně zahubila vysoká očekávání. Kombinace dlouhodobých zdravotních problémů, rostoucí frustrace a hmatatelného kariérního úpadku nakonec způsobila nevyhnutelné.

Jack Wilshere definitivně odložil chrániče a kopačky, načež bleskurychle rozepsal trenérskou kapitolu. Předčasného sportovního důchodce opětovně zaměstnal londýnský Arsenal, třicetiletý specialista konkrétně převezme mládežnický výběr do 18 let. „Velkou část svého života jsem strávil ve zdejší akademii. Byly to jedny z nejlepších dnů mého života. Mým trenérem byl tehdy Steve Bould a jít ve stopách takových lidí je obrovská čest. Je to pro mě velká příležitost,“ uvedl třicetiletý vysloužilec prostřednictvím oficiální klubového serveru.

„Stále jsem relativně mladý a nenapadlo mě, že v tomto věku skončí moje hráčská kariéra, ale když dostanete takovou příležitost, je těžké ji odmítnout. Všichni v klubu byli naprosto úžasní. Prokázali mi důvěru a já jsem opravdu šťastný a nadšený z nové životní etapy,“ pokračoval bývalý záložník, kterému s rozhodováním částečně pomohly nedávné zkušenosti. Fotbalista naposledy vypomáhal skandinávskému Aarhusu, předtím ovšem krátce zakusil pozici trenéra mladých Kanonýrů.

„Vždycky jsem měl v hlavě koučování. Loni jsem se na šest měsíců vrátil zpátky a věnoval se tomu na plný úvazek. Čím víc jsem se o tom dozvěděl, tím víc mě to zajímalo,“ připustil několikanásobný reprezentant Albionu. „Musím se v prvé řadě soustředit na sebe, abych se naučil být trenérem. Myslím, že když máte ambice a správný hlad, zrychlí to proces učení a nakonec můžete začít pomáhat dětem.

Jack Wilshere během aktivní kariéry poznal několik výborných trenérů. Fanouškům tedy závěrem prozradil, kde čerpal inspiraci. „Přemýšlel jsem o všech trenérech, s nimiž jsem pracoval, včetně Mikela Artety. Inspiroval jsem se všemi,“ uzavřel dvojnásobný vítěz FA Cupu (2013/14, 2014/15) a Comunnity Shieldu (2014).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *