23/04/2024

By Rvk3028 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44978051 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pardubický fotbalový klub bezesporu patří mezi nejpříjemnější překvapení sezóny. Za úspěchy vděčí nejen kmenovým oporám, ale také hostujícím hráčům. Hned tři dočasné posily uvolnila FC Viktoria Plzeň.
By Rvk3028 – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pardubický klub se bezesporu řadí mezi nejpříjemnější překvapení právě probíhající sezóny. Ze začátku držel nováček české nejvyšší fotbalové soutěže těsný kontakt s elitními mužstvy a přestože se momentálně propadá tabulkou, rozhodně se zpětně nemá za co stydět. Úspěchy může hlavní trenér Jiří Krejčí připisovat nejen kmenovým oporám, ale také hostujícím hráčům. Hned tři dočasné posily přitom uvolnila FC Viktoria Plzeň. O koho konkrétně jde, zjistíte hned záhy.

Filip Čihák

Jednadvacetiletý střední obránce Filip Čihák prošel mládežnickou přípravkou klubu FC Viktoria Plzeň, odkud se skrze krátkou zastávku v seniorském B týmu přesunul do Domažlic. Tam během dvou sezón odehrál devětadvacet ostrých zápasů, které navíc okořenil čtyřmi přesnými zásahy. Přibližně v polovině sezóny 2019/2020 posílil FK Pardubice, východočeskému mužstvu částečně pomohl k postupu do nejvyšší soutěže. Momentálně má na kontě osm prvoligových duelů, čtyřikrát se dokonce vešel do základní sestavy. Doufejme, že důležitá herní praxe už bude jenom narůstat. Koncem přestupového termínu si totiž vybojoval definitivní přestup.

Lukáš Pfeifer

Plzeňský fotbalový klub na nepřátelském území zastupuje také Lukáš Pfeifer. Jednadvacetiletý záložník a mládežnický reprezentant v jedné osobě se výrazně podepsal pod senzačním pardubickým postupem do české nejvyšší soutěže. Letos ale bohužel nedostává tolik prostoru, kolik by vzhledem ke svému nízkému věku potřeboval. Párkrát vůbec neopustil studenou lavičku náhradníků, čtyřikrát nastoupil za tamní béčko. Uvidíme, jak se bude kariéra neúnavného běžce vyvíjet dál.

Michal Hlavatý

Nejvýraznější stopu ze všech plzeňských mladíků na pardubickém stadionu jednoznačně zanechal Michal Hlavatý. Dvaadvacetiletý záložník byl stejně jako výše zmíněný Lukáš Pfeifer nesmírně důležitou součástí postupového tažení, většinou figuroval v základní sestavě a předváděl velmi kvalitní výkony. Vcelku pravidelnému hernímu zápřahu se odchovanec hořovické fotbalové školy těší i mezi tuzemskou elitou, přestože většímu rozkvětu doposud bránily nepříjemné zdravotní komplikace. Několikanásobného mládežnického reprezentanta nejprve vyřadilo zranění kolene, následně musel pár zápasů vynechat zásluhou koronavirové infekce. Když ovšem nastoupí, platí za rozdílového hráče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *