02/03/2024

Velkoobchodní řetězec Makro má v plánu letos výrazně rozšířit svou síť malých prodejen pod novou značkou Bonveno. Tyto sousedské obchody mají oslovit lidi v “uspěchaných českých městech” a nabídnout jim pohodlné a rychlé nakupování. Po úspěchu první prodejny v Praze na Andělu, kde jich již funguje čtyři, Makro plánuje otevřít další dvacítku po celém Česku.

Česká večerka

Generální manažer sítě Bonveno Česká republika, Karel Bárek, zdůrazňuje, že Bonveno chce lidem výrazně zpříjemnit nakupování “za rohem”, kde si lidé mohou rychle a kvalitně zajistit potřeby do domácnosti. Sortiment obchodů bude zaměřen především na čerstvé pečivo, ovoce a zeleninu, hotová jídla, lahůdky, nápoje i drogerii. Kromě toho nabídne i občerstvení jako hot dogy, sendviče nebo kávu.

Expanze do dalších regionů

Jiří Nehasil, generální ředitel Makra, potvrzuje plány expanze s tím, že koncept pohodlného sousedského nakupování se rozšíří z Prahy do všech regionů České republiky. Tento moderní přístup k maloobchodu již začíná prorůstat v několika evropských státech.

Podobný koncept maloobchodů v sousedství již roste i v zahraničí. Bonveno má v Praze otevřené čtyři pobočky, a to v Praze 1, 2, 5 a 10. Společnost Makro Convenience, která je společníkem projektu, věří, že zákazníci na cestě do práce mohou sehnat kvalitní snídani, a ti, co potřebují naplnit své ledničky odpoledne a večer, ocení pohodlnost nákupu v Bonveno.

Foto: Bonveno

Boj konkurence?

Přibližně před čtyřmi lety přišel řetězec Globus s podobným konceptem malých prodejen nazvaných Globus Fresh, ale pandemie koronaviru zasáhla do plánů. Konkurenční Billa zase spustila projekt drobných obchůdků Viva Billa na čerpacích stanicích OMV. Bonveno však chce vyniknout moderním designem, nadstandardním servisem a bohatou nabídkou sortimentu, aby oslovilo zákazníky, kteří chtějí rychle a pohodlně nakupovat v jejich blízkém okolí.

Nový obchodní řetězec Bonveno tak vstupuje na český trh s ambicí změnit způsob, jakým lidé nakupují své každodenní potřeby, a nabízí moderní a pohodlnou alternativu pro ty, kdo ocení rychlost a kvalitu nákupu “za rohem”.

Foto: Shutterstock

Subscribe
Upozornit na

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
28 dní před

PRAHA 10 Strašnice – hned u zastávky Vozovna Strašnice otevřeli. Jsou dražší než všechny vietnamské večerky kolem. Děkuji nemám zájem.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x