Čtvrtek, 1 června
Shadow

Obrovská ztráta. Slávistické kvarteto, jemuž evropský šampionát definitivně zavřel brány

„File:Ondřej Kúdela, CZE-NIR 2019-10-14 (3).jpg“ by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Mistrovství Evropy zanedlouho oficiálně propukne. Jaroslav Šilhavý během úterního dopoledne slavnostně představil pětadvacetičlennou nominaci. Poslední volné místo měl dočasně rezervované zkušený stoper Ondřej Kúdela, jehož zaměstnává SK Slavia Praha. Tradiční metropolitní celek ve prospěch české reprezentace uvolnil poměrně významné množství kvalitních hráčů. Neméně dlouhý seznam nicméně tvoří sešívaní fotbalisté, kterým prestižní mezinárodní akce jednoduše nebyla souzena.

Ondřej Kolář

Odehrál další parádní sezónu. Znovu byl neodmyslitelnou součástí základní sestavy, předvedl nespočet kvalitních zákroků a mnohokrát udržel čisté konto. Nedobrovolnou pauzu absolvoval výhradně kvůli hororovému faulu Kemara Roofeho, který mu během pohárového utkání na stadionu Rangers FC doslova prokopl lebku. Šestadvacetiletý Ondřej Kolář prokázal obrovského týmového ducha, nasadil „čechovskou“ helmu a navzdory traumatickému zážitku se zanedlouho vrátil do brankoviště. Evropský šampionát ale bohužel vynechá, letní měsíce hodlá využít k doléčení zdravotních obtíží.

David Hovorka

David Hovorka patří mezi největší prvoligové smolaře. Sedmadvacetiletý fotbalista nedávno překonal závažné poranění kolene, které si vyžádalo operační zákrok a také extrémně dlouhou rekonvalescenci. Návrat provázela smělá očekávání. Ačkoli první soutěžní zápasy poskytly pádné důvody k mírnému optimismu, koncem ledna přišla tvrdá rána. Sparťanský odchovanec podstoupil další operaci, uzdravené koleno mu totiž opětovně vypovědělo službu. Společně s předčasným závěrem sezóny definitivně zkrachovala také vidina potenciální reprezentační pozvánky.

Lukáš Provod

Během fotbalové sezóny 2020/2021 podával naprosto fantastické výkony. Odehrál drtivou většinu soutěžních duelů, zaznamenal úctyhodné množství gólových asistencí, naběhal řádnou porci kilometrů a zcela oprávněně přilákal pozornost elitních zahraničních klubů. Protože souběžně řádil v barvách reprezentačního mužstva, vstupenku na mistrovství Evropy měl předem slíbenou. Ideální scénář nicméně pokazilo květnové ligové utkání proti Olomouci. Čtyřiadvacetiletý záložník Lukáš Provod si nešťastně přetrhl zkřížený vaz v koleni. Mimo zůstane minimálně šest měsíců.

Ondřej Kúdela

Zatímco výše zmíněné fotbalisty vyřadil podlomený zdravotní stav, Ondřej Kúdela zůstává doma vinou kontroverzního obvinění. SK Slavia Praha si 18. března 2021 zahrála odvetné pohárové utkání proti skotskému klubu Rangers FC. Přestože vyválčila postup, hořkou pachuť v ústech zanechalo agresivní počínání konkurenčních hráčů. Brutální zákroky postupně šponovaly atmosféru, která vygradovala bezprostředně před závěrečným hvizdem. Čtyřiatřicetiletý reprezentační obránce přiběhl ke Glenu Kamarovi a cosi mu zašeptal do ucha. Finský záložník okamžitě reklamoval rasismus, disciplinární komise následně vynesla přísný rozsudek. Kúdela vyfasoval desetizápasovou stopku, která navzdory středečnímu obrannému tažení nadále platí. „Odvolání bylo zamítnuto,“ oznámila UEFA prostřednictvím oficiálního webu.

13 Comments

 • karel

  žijeme v době kdy lež je vydávána za pravdu a ideály které tvořily hodnoty jsou zesměšnovány nemůžeme se pak divit,že to platí i ve sportu.Dáva-li jsme pozor jak se ty šrouby postupně utahovaly?

 • Luboš

  Přesně napsáno, ti kteří zpochybňují lži jsou vydáváni za lháře a nesoudné…Svoboda názoru, argumentace, nic neplatí. Dnes platí jen jednostrannost a kdo nesouhlasí, je označen za vyvrhele. Popravdě horší než před 89.

 • dave

  dejte uz pokoj stim kudelou. muze si za to sam. a divim se proc se čekalo na nějake odvolaní rasista nema v repre co dělat .

 • Sámo

  Pokud nerozumíš fotbalu a nevíš o čem je řeč, tak se nevyjadřuj k tomu , jestli je někoho škoda a jiného ne. Určitě je škoda brankáře Koláře- nejlepšího ligového brankáře a jednoho ze strůjců úspěchu Slávie v Evropské lize a zrovna tak Kúdely, protože patří k nejlepším ligovým stoperům a na jeho rozehrávce je založená hra Slávie, navíc je to obránce, který hraje tvrdě ale čistě, ne jako ti Hotentoti z Glasgow Rangers. Kdyby měla Sparta Kúdelu v obraně, pak by mohla pomýšlet na titul, s Čelůstkou ne, protože je už těžkopádný- i tak je nejlepší v té obraně.

 • Sámo

  A ty nemáš co dělat v diskusi o fotbalu, když mu nerozumíš- nekecej a šoupej nohama.

 • Vy všichni co zde hodnotíte koho je škoda a koho ne by jste se napřed měli naučit rozumět fotbalu a sportu vůbec než se pustíte do takové debaty. jste hlupáci.

 • Anonym

  Máte pravdu. Lidé si málo uvědomují význam eurovoleb, protože se rozhoduje v Bruselu. To samé migrace, cpou nám islám plnými hrstmi a chtějí nás šikanovat za jiný názor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *