24/06/2024

By Josep Tomàs, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=51413053 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Člověk se v tom pomalu začíná ztrácet. Lionel Messi je podle zahraničních médií pevně rozhodnutý opustit Barcelonu, nicméně jednání fotbalistova otce s katalánským klubem vyznělo zcela opačně.
By Josep Tomàs, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Člověk se v tom pomalu začíná ztrácet. Přestože je hvězdný argentinský útočník Lionel Messi podle zákulisních zdrojů pevně odhodlán opustit Barcelonu a dokonce už si prý vyjednal snové podmínky v anglickém Manchesteru City, k finálnímu přestupu má stále ještě poměrně daleko. Do patové situace měla vnést jasné světlo středeční schůzka fotbalistova otce a manažera v jedné osobě s vedením katalánského celku, ta ale bohužel měla zcela opačný efekt. Jorge Messi v jednom z následných rozhovorů uvedl, že šestinásobný vítěz ankety Zlatý míč může klidně odejít až za rok. Vyhnul by se tak astronomické výstupní klauzuli, jíž neústupný klub požaduje.

Kolem budoucnosti Lionela Messiho je víc otázek než odpovědí

Začíná to připomínat parádní grotesku z dílny britského umělce Charlieho Chaplina. Třiatřicetiletý Lionel Messi ještě před pár měsíci vehementně tvrdil, že Barcelonu opustí jedině v případě návratu do rodné země a ani sebevětší krize jeho postoj nedokáže zvrátit. Vinou nepovedené sezóny, jíž fotbalisté katalánského celku zakončili ostudnou blamáži proti Bayernu Mnichov, však o budoucnosti na současné adrese začal pochybovat. Definitivní názorová proměna údajně nastala po schůzce s novým trenérem Ronaldem Koemanem, kterou opouštěl ve velmi negativním rozpoložení.

Média se překvapivého vývoje událostí pochopitelně chytila a začala vášnivě spekulovat, kde několikanásobný rekordman nakonec zakotví. Skloňoval se především slavný Manchester City. Anglický klub, který z pozice hlavního trenéra vede Josep Guardiola, údajně nevidí překážku v astronomické výstupní klauzuli (700 milionů eur) ani Messiho vysněné finanční odměně. Dokonce prý nabízí rekordní mzdu až 300 milionů měsíčně. Co je to ovšem platné, když FC Barcelona neústupně trvá na svých postojích.

Jednání fotbalistova manažera s klubem žádný posun nepřinesla

Jorge Messi ve středu absolvoval schůzku se zástupci katalánského celku a údajně se jim snažil vysvětlit, že setrvání jeho syna není výhodné ani pro jednu ze zúčastněných stran. Jednání však nepřineslo žádný výraznější posun k dohodě, spíš naopak. Momentálně to vypadá, že argentinský kanonýr odejde až příští rok. Prezident klubu FC Barcelona Josep Maria Bartomeu se tak možná cítí jako vítěz klíčové bitvy, z války však nakonec stejně odejde jako poražený. Pokud by k letošnímu přestupu legendárního hráče svolil, mohl získal neskutečné finanční prostředky k totální přestavbě kádru. Příští rok už z jeho odchodu ale nevytěží ani korunu.

Zdroj: GiveMeSport

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *