22/04/2024

Bohužel nic netrvá věčně, a přestože něco může být velmi úspěšné, nakonec to stejně jednou skončí. V případě nejrůznějších obchodů to platí dvojnásob. Obzvlášť v době, kdy je velmi náročné investovat do marketingu několika značek a vše se raději sjednocuje a spojuje, aby společnosti mohly propagovat pouze jeden koncept.

Zákazníci mají smůlu

Přesně to se stalo v tomto případě a bohužel to odnesl velmi oblíbený obchod, tentokrát internetový. Internetová nákupní galerie Kasa.cz definitivně končí. Je třeba říct, že šlo o jeden z nejstarších eshopů v České republice, který kdysi založili bratři Kasové. Zprvu zde prodávali především bílé spotřebiče a byli v tom průkopníci.

Je však třeba říct, že ačkoliv byl obchod Kasa.cz jedním z prvních, nakonec se mu nepodařilo dorůst do velikosti konkurenčních Alza.cz nebo Mall.cz. V průběhu času několikrát změnil majitele, dokud nezakotvil u toho současného. Tím je společnost HP Tronic Zlín, která se ho rozhodla nemilosrdně zrušit.

Chtěli bychom vás informovat, že provoz e-shopu Kasa.cz bude k datu 2. dubna ukončen. Všechny potřebné informace vztahující se k připravované změně naleznete dále na této stránce,” uvádí se na webových stránkách obchodu.

Foto: Shutterstock

Je to velká škoda

Vše je přitom prezentováno jako spojení se sesterským eshopem Datart. To je ovšem jen iluzí. Kasa končí a Datart pokračuje, tudíž majitel obou pouze chce, aby se zákazníci přesunuli na pokračující projekt, který však bude fungovat beze změny.

Důležité však je, že přes Datart můžete dořešit veškeré smluvní vztahy, které jste s Kasou měli, případně tam také řešit reklamace.

Čtěte také: Obchody zničehonic ruší samoobslužné pokladny. Češi je převezli a začali na nich nakupovat s velkou slevou

Jde každopádně o smutnou zprávu, jelikož s tímto internetovým obchodem končí také kus české eshopové historie. Je otázkou, zda se s ním nedalo naložit přeci jen lépe, případně ho někomu prodat, kdo by měl o další provozování zájem. Teď už je ale pozdě hořekovat nad rozlitým mlékem.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *