23/04/2024

Zdá se, že trend je neúprosný. České banky se budou muset postupně změnit, aby v dnešní době vůbec obstály. Představa, že budou udržovat stovky poboček, přičemž dnes tomu tak skutečně je a větší bankovní domy jsou přítomné i v menších městech, jednoduše už neobstojí.

Jak naložit s hotovostí?

Ukazuje se to i na příkladu oblíbené Max Banky, která oznámila, že zcela ruší pobočky a bude své klienty obsluhovat výhradně prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví. Banka to má jistě velmi dobře spočítané a její zákazníci už dnes pravděpodobně tyto cesty dominantně využívají. Lze tak ostatně vyřešit prakticky vše, co s bankou řešit potřebujete.

Max Banka už ostatně provozovala jedinou pobočku, která se nacházela na pražském Pankráci. Jak však klienty už informovala v emailové komunikaci, i ta definitivně skončí. Jejím posledním dnem bude čtvrtek 28. března, kdy bude mít otevřeno navíc jen zkráceně do 14:00. Po Velikonocích potom pobočka již nikdy neotevře.

Respektive neotevře pod značkou Max Banky. Bude zde probíhat rekonstrukce a následně tu bude pobočka sesterské Banky Creditas. Klienti Max Banky jí budou moci využívat, ovšem pouze pro hotovostní transakce, o které by jinak zcela přišli.

Foto: Shutterstock

Dojde ke spojení

Je přitom veřejným tajemstvím, že Max Banka má své dny stejně sečteny a dříve či později zcela zanikne, respektive se spojí právě s Bankou Creditas, která je větší a perspektivnější. Pro majitele zjevně nemá cenu provozovat dvě značky, které si poměrně dost konkurují. Marketing je dnes velmi drahou položkou, a tak je lepší investovat jen do jednoho brandu.

Čtěte také: Velká banka rozdává 10 tisíc korun každému, kdo si řekne. Utíkejte, ať o to nepřijdete

Je možné, že ke sloučení obou bankovních domů dojde ještě letos, avšak není to definitivně potvrzeno. Z hlediska klientů Max Banky to nemusí být úplně pozitivní, jelikož tato banka dnes nabízí jedny z nejlepších podmínek úročení na spořicím účtů. Creditas poskytuje o něco horší úrok.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *