22/04/2024

Česká republika aktuálně prochází obdobím velmi nestabilního počasí, které se neustále mění. Máme tu projevy jara, ale také zimy, která trápí především ovocnáře a zahrádkáře. Ti v důsledku ranních mrazíků pravděpodobně přišli opět o kompletní úrodu a už s tím nezmohou vůbec nic.

Jak to bude v týdnu vypadat

To však neznamená, že nás počasí znovu nepřekvapí. Ba právě naopak, o Velikonocích se čeká další velký zvrat, jaký nepamatujeme. Přestože tyto svátky proběhnou ještě v březnu, kdy jsme zvyklí spíše na doznívání zimy, tentokrát přijde nikoliv jaro, ale rovnou léto. Respektive letní teploty.

Začne to ostatně už ve středu, kdy se nejvyšší denní teploty mají vyšplhat až na 21 °C. “Odpoledne a večer od jihozápadu zataženo na většině území a později místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřka,” uvádí ve své týdenní předpovědi Český hydrometeorologický ústav.

Čtvrtek potom přinese nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, které se potom přes den vyšplhají na 12 až 16 °C. V horkách ve výškách nad 1200 metrů může přijít sněžení. V noci na pátek noční teploty opět poklesnou, a to na 5 až 1 °C. Přes den ovšem vystoupají na 15 až 19 °C.

Změna rázu počasí

Velké oteplení potom přinese soboty, kdy bude přes den 19 až 23 °C. Tento ráz počasí by měl pokračovat až do Velikonočního pondělí. Prožijeme tedy opravdu teplé svátky, kdy mohou teploty vystoupat i nad uvedené hodnoty. Někteří meteorologové čekají teploty až kolem letních 25 °C. Bude to tedy rozhodně na kraťasy.

Ovšem letní teploty tu nebudou natrvalo. “Příliv teplého vzduchu ukončí začátkem příštího týdne studená fronta od západu, za kterou k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch,” uvádí ČHMI.

Foto: Shutterstock

1 názor u článku “Do Česka přichází nebývalá změna počasí. Jaro definitivně končí. Předpověď na celý týden

  1. V horkách má přijít na horách sněžení? Fakt zajímavé 🤣.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *