15/06/2024

Česká republika aktuálně žije hokejem a po dlouhých 14 letech si konečně zahraje finále na Mistrovství světa, které se navíc ještě koná v Praze. Opět tak trochu platí, že se život v celé zemi při živých přenosech hokeje zastavuje, ovšem tentokrát to dostává úplně jiné rozměry, které tu dříve nebyly.

Zkrácení otevírací doby

Obchodní řetězec Penny Market totiž oznámil, že kvůli hokeji v neděli 26. května uzavře všechny své prodejny v dřívějším čase, než jaký by odpovídal běžné otevírací době. Stane se tak už v 19:00, přičemž běžně je ve velkých městech otevřeno až do 22:00, v těch menších potom do osmi.

Jako důvod tento supermarket uvádí skutečnost, že chce zaměstnancům umožnit sledování hokejového přenosu. “Je úžasné, co český národní tým předvádí na domácím mistrovství světa v hokeji. A je fantastické, jak celý národ hokejisty podporuje, jak padají rekordy ve sledovanosti. Jsme teď opravdu jedna velká hokejová rodina! A protože my v PENNY chceme, aby se i naši zaměstnanci mohli přidat k ostatním fanouškům a podpořit Davida Pastrňáka, Romana Červenku, Lukáše Dostála a další české hokejisty v bitvě o zlato, rozhodli jsme se naprosto výjimečně zavřít naše prodejny v neděli už v 19 hodin! Věříme, že zákazníci tento naprosto výjimečný krok pochopí. Naši zaměstnanci jim budou k dispozici ochotně do devatenácté hodiny. A pak se již všichni můžeme chystat hezky česky fandit našim hokejistům ve velkém finále,” uvedl generální ředitel Penny Marketu.

Tohle tady ještě nebylo

Je otázkou, zda se k této akci připojí i další obchodní řetězce nebo naopak využijí příležitosti a zůstanou otevřené. Každopádně jde o důkaz, jak se mění pořádky v Česku. Zatímco dříve byl na prvním místě zákazník, dnes je to zaměstnanec, který dostane volno jen proto, aby mohl sledovat zábavu.

Co když jde někdo z práce po sedmé hodině a chce si nakoupit? Má jednoduše smůlu. Pokud to takto bude pokračovat, přestanou být za chvíli v době důležitých hokejových utkání dostupné běžné služby.

Čtěte také: Obchodní řetězce v Česku dávají slevu jen někomu. Podívejte se, jak vás šidí

Dalo by se to celé přitom řešit jinak. Přeci jen ne každého hokej zajímá. Proč nesestavit směny tak, aby na nich působili ti zaměstnanci, kteří utkání nepotřebují bezpodmínečně sledovat? Nad tím ale zřejmě nikdo neuvažoval.

Foto: Shutterstock

1 názor u článku “Obchody v Česku zavřou v neděli dříve. Prodavačky se budou raději koukat na hokej

  1. Ale jo klidně, ale když už tak úplně všem.
    Ať dají volno řidičům kteří řídí bus, nebo jakýkoliv jiný vůz MHD, ať dají volno policistům a hasičům a záchranářů.
    Vsadím se že spoustu lidí by mělo raději volno a koukali na sport, než byli v práci.
    Já momentálně nemarodit, tak jsem určitě někde na rozvozu jídla. Určitě bych neměl volno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *