Český fotbalový obránce Theodor Gebre Selassie připouští, že doba strávená za hranicemi rodné vlasti už byla dostatečně dlouhá a nadcházející bundesligová sezóna může být zároveň tou jeho úplně poslední. Pokud vysloužilý reprezentant zrealizuje plány a opravdu se z Brém po osmi letech vrátí domů, tuzemské kluby čeká lítá bitva. Krajní beci obdobných kvalit totiž nerostou na stromech. V dalších odstavcích si povíme, který dres může zkušený fotbalista potenciálně obléknout.
FC Vysočina Jihlava
Pokud Theodor Gebre Selassie nepohrdne druhou nejvyšší soutěží u nás, čistě teoreticky by mohl posílit klub FC Vysočina Jihlava. Tam strávil fotbalista s etiopskými kořeny podstatnou část mládežnických let a poměrně výraznou stopu zanechal také mezi dospělými. Cesta do A-týmu v jeho případě ovšem nebyla jednoduchá. Pozornost trenéra Milana Bokši si musel nejprve zasloužit tvrdou prací, jíž odváděl na hostování ve Valašském Meziříčí. Přestože následně prošel třemi významnými kluby a vrcholnou úroveň ještě bezesporu hravě zvládá, Jihlava je přeci jen srdeční záležitostí a leckdy právě emoce rozhodují.
SK Slavia Praha
Úřadující mistr české nejvyšší soutěže na seznamu potenciálních cílových destinací Theodora Gebre Selassie pochopitelně nesmí chybět. Po dlouholeté jihlavské epizodě totiž talentovaný fotbalista zamířil právě do Edenu, kde během ročního angažmá odehrál jedenáct zápasů a částečně tak pomohl ke dvěma ligovým titulům. Jelikož tehdy nedostal tolik prostoru, kolik si vzhledem ke svým kvalitám zasloužil, nyní by se podobná situace zřejmě neopakovala. Pravda, slávisté mají kraje obrany dokonale obsazeny Vladimírem Coufalem a Janem Bořilem, kolem obou hráčů však krouží zahraniční zájemci a není vyloučeno, že se místo v základní sestavě nakonec uvolní.
AC Sparta Praha
Pokud zmíníme Slavii, musíme zákonitě myslet i na jejího úhlavního nepřítele. AC Sparta Praha konečně upustila od nakupování nákladných zahraničních hráčů a zaměřila se více na trh domácí. Přivedla několik šikovných mladíků, které doplnila zkušeným Ondřejem Čelůstkou nebo Ladislavem Krejčím. Třiatřicetiletý Theodor Gebre Selassie by do nové koncepce skvěle zapadl, na sklonku kariéry navíc nepochybně přemýšlí i nad finančním zabezpečením rodiny. V tomto směru se mohou letenští pyšnit takřka neomezenými možnostmi. Vzpomeňme například na izraelského záložníka Tal Ben Chaima, který skoro čtyři roky pobíral štědrou mzdu prakticky za nic.
FC Slovan Liberec
Theodor Gebre Selassie není žádný fotbalový cestovatel, během profesionální kariéry hrál jen za pět týmů. Posledním stanovištěm před odchodem do německého klubu Werder Brémy se mu stal liberecký Slovan, jehož barvy hájil čtyři roky. Pod Ještědem patřil k naprosto klíčovým hráčům a výrazně se blýskl především v sezóně 2011/2012, kdy došlo na bujaré oslavy mistrovského titulu. Opětovné spojení s Libercem se zdá být na první pohled velmi lákavé, jelikož zde má základní sestavu na rozdíl od pražských celků téměř jistou.