27/05/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Doby, kdy tuzemská hokejová škola pravidelně zásobovala zámořskou NHL, jsou nenávratně ztraceny. Radikální úpadek zájmu pociťují především brankáři. Rozsáhlá družina se postupně smrskla na tři jména.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Doby, kdy tuzemská hokejová škola pravidelně zásobovala prestižní zámořskou National Hockey League, jsou asi nenávratně fuč. Radikální úpadek zájmu pociťují především čeští brankáři. Rozsáhlá družina let minulých se postupně smrskla na pouhá tři jména, která navíc v současné chvíli nemají jistotu pravidelné herní praxe. Jak si před nadcházejícím ročníkem nejslavnější hokejové ligy světa opravdu stojí, zjistíte hned záhy.

Pavel Francouz

Vedení tradičního zámořské klubu Colorado Avalanche vybudovalo nesmírně kvalitní tým, který se papírově řadí mezi horké aspiranty na příští titul šampiona. Brankoviště bude minimálně na počátku sezóny 2020/2021 pravděpodobně opanovat devětadvacetiletý německý gólman Philipp Grubauer, úplně mimo hru ovšem rozhodně není ani Pavel Francouz. Třicetiletý odchovanec plzeňské hokejové školy během uplynulého ročníku využil kolegova závažného zranění, načež odchytal čtyřiatřicet zápasů základní části a dalších šest vystoupení absolvoval v průběhu následného play-off. Jelikož z pohledu individuálních statistik rozhodně nezklamal (úspěšnost zákroků nad 92 %), měl by příští rok určitě dostat příležitost.

David Rittich

Osmadvacetiletý David Rittich se během posledních dvou zámořských sezón prezentoval perfektními výkony, které mu vynesly roli brankářské jedničky klubu Calgary Flames a mimo jiné také prestižní pozvánku do All-Star Game. Koronavirová přestávka nicméně odstartovala překvapivou změnu k horšímu. Odchovanec jihlavské hokejové školy do obnoveného ročníku 2019/2020 vstoupil poměrně rozhozený a protože jeho zkušený týmový kolega Cam Talbot rovněž ne dosahoval požadovaných kvalit, zvýšilo vedení konkurenci příchodem Jacoba Markströma. Třicetiletý Švéd určitě začne v základní sestavě, což ambiciózního českého gólmana staví do nezáviděníhodné pozice.

Petr Mrázek

Zapeklitou hádanku momentálně řeší vedení klubu Carolina Hurricanes. Na post brankářské jedničky se totiž urputně tlačí Petr Mrázek i James Reimer. Přestože osmadvacetiletý odchovanec ostravské hokejové školy během sezóny 2019/2020 odchytal vyšší počet soutěžních zápasů, zkušený Kanaďan dosáhl obdobných individuálních statistik a během nedávného play-off už se o utkání takřka rovnoměrně podělili. Situaci rozhodně neulehčuje ani skutečnost, že oběma strážcům svatyně brzy vyprší kontrakty. Kdo prokáže svou nepostradatelnost, na 99% si vybojuje prodloužení smlouvy. Šance jsou bezprostředně před startem nového ročníku opravdu vyrovnané.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *