24/06/2024

"File:Tomáš Souček, CZE-NIR 2019-10-14.jpg" by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Konec nenávisti. Český fotbalový záložník Tomáš Souček prostřednictvím sociálních sítí kategoricky odsoudil chování některých fanoušků, od nichž rozhodčí Mike Dean obdržel odporné výhrůžky smrtí.
Tomáš Souček by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Tomáš Souček se během pondělního dopoledne dočkal spravedlnosti. Přestože měl zásluhou kontroverzní červené karty odpykávat třízápasový trest, příslušná komise na popud vedení klubu West Ham United FC nakonec rozhodla, že vyloučení bylo ze strany hlavního arbitra uděleno nesprávně. Český fotbalový záložník sice nějakou dobu oslavoval zasloužené vítězství, radost mu ovšem pokazila informace, která prolétla zahraničními sportovními médii. Sudí Mike Dean totiž kvůli chybnému verdiktu čelí masivní vlně nenávisti, což sympatický odchovanec Havlíčkova Brodu odsoudil prostřednictvím sociálních sítí.

Vynikající Tomáš Souček se dočkal zaslouženého omilostnění

West Ham United FC se během sobotního fotbalového odpoledne představil na stadionu konkurenčního Fulhamu. Utkání dvou nesmiřitelných městských rivalů v rámci prestižní anglické Premier League nabídlo vcelku všední podívanou, kterou navíc ani jeden tým nedokázal okořenit vstřelenou brankou. Obrovskou mediální pozornost vzbudily především události sedmé minuty závěrečného nastavení, kdy rozhodčí Mike Dean po debatě s videem udělil velmi přísnou červenou kartu.

Jejím adresátem se stal vynikající záložník Tomáš Souček, který soupeře Aleksandara Mitroviće neobratným pohybem ruky omylem zasáhl do oblasti hlavy. Ačkoli se odchovanec havlíčkobrodské fotbalové školy okamžitě omlouval a dokonce i postižený kolega směrem k hlavnímu arbitrovi gestikuloval, aby nechal hru běžet beze změny, k udělení extrémně přísného trestu nakonec stejně došlo. Někdejší opora slávistického mužstva prostřednictvím sociálních sítí následně reklamovala nespravedlivý verdikt. A nebyla sama.

Na stranu poškozeného Čecha se postavila celá plejáda slavných osobností i fanoušků. Kladiváři záhy podali příslušné komisi podnět k přezkoumání incidentu. Ta během pondělního odpoledne vynesla rozsudek – sudí Dean skutečně chyboval, pročež se Souček nemusí obávat žádné zápasové stopky. Sám fotbalista tuto skutečnost okamžitě kvitoval. „Mám radost, že moje červená karta proti Fulhamu byla zrušena. Schválně jsem se na to díval – odehrál jsem bez červené karty zatím celou svou kariéru, přes 200 zápasů. Těším se, že týmu pomůžu v důležitých zápasech tenhle týden. Děkuji všem za vaši podporu,“ uvedl skrze Twitter.

Hořkosladké vítězství. Českého reprezentanta trápí nenávist některých fanoušků

Přestože Tomáš Souček oslavoval důležité vítězství nad špatným rozhodnutím hlavního arbitra, upřímnou radost mu následně překazily reakce některých fanoušků. Řada zahraničních sportovních webů přispěchala s tvrzením, že Mike Dean požádal o dočasné volno, jelikož čelil odporným výhrůžkám smrtí. Stejným zprávám navíc údajně čelili také členové jeho rodiny. „Všechna rozhodnutí učiněná na hřišti mají zůstat na hřišti. Nerad slyším, že to zasahuje do osobního života. Mikovi Deanovi i jeho rodině posílám podporu. Neexistuje místo pro zneužívání jakéhokoli druhu. Je to minulostí, nyní už se plně soustředím na zbytek sezóny,“ zveřejnil několikanásobný tuzemský reprezentant poměrně jednoznačný vzkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *