22/05/2024

"Ozil" by Jan S0L0 is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Když záložník Lukáš Vácha představil vlastní módní kolekci, mezi náročnými fanoušky kopané sklidil ostrou kritiku. Nyní se jeho příkladem zřejmě inspiroval Mesut Özil, jehož kariéra rovněž stagnuje.
“Ozil” by Jan S0L0 is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Když letenský záložník Lukáš Vácha pár let zpátky představil vlastní módní kolekci, vinou nepříliš oslnivých výkonů na hrací ploše mezi náročnými fanoušky kopané sklidil především kritiku. Nyní se jeho příkladem zřejmě inspiroval Mesut Özil, jehož kariéra v barvách londýnské Arsenalu rovněž stagnuje a nenabízí prakticky žádné optimistické východisko. Někdejší německý reprezentant s tureckými kořeny zabředl do oděvního průmyslu, kde hodlá zaujmout v oblasti volnočasových produktů. Jestli ovšem v záplavě obdobných projektů uspěje, si nyní netroufáme odhadnout.

Kariéra kdysi slavného fotbalisty uvadá, hledání nového zdroje příjmů dává logiku

Jeho jméno v očích soupeřů budilo přirozený respekt. José Mourinho jej dokonce zařadil mezi nejlepší fotbalovou jedenáctku, kterou měl během bohaté kariéry profesionálního trenéra možnost vést. Každá slavná éra nicméně jednou končí a nutno podotknout, že onen zlom někdy nastane poněkud předčasně. Dvaatřicetiletý záložník Mesut Özil se díky povedeným angažmá ve Werderu Brémy a Realu Madrid těšil výborné reputaci. Následným přestupem do londýnského Arsenalu se ale všechno radikálně změnilo. Ačkoli první sezóny vypadaly vcelku nadějně, spolupráce postupně začala drhnout a letos dospěla do fáze, kdy se bohužel stala nežádoucí.

Několikanásobný reprezentant rodného Německa a zároveň držitel mnoha cenných mezinárodních trofejí nezískal důvěru trenéra Mikela Artety, vypadl ze soupisky a momentálně proto užívá královský plat, aniž by musel hnout brvou. Stárnoucí fotbalista si ovšem velice dobře uvědomuje, že tento komfort nevydrží věčně a proto připravuje další projekty s vidinou budoucího zdroje obživy. Velké naděje vkládá především do své vlastní módní značky, jíž nedávno představit prostřednictvím sociálních sítí.

Široká paleta volnočasového oblečení a módních doplňků

O každého potenciálního zákazníka Mesut Özil bojuje za pomoci volnočasového oblečení. Konkrétně obchoduje s mikinami, tričky, čepicemi a dalšími originálními doplňky, jejichž počty plánuje průběžně navyšovat. Už teď ovšem tuší, že dobývání přehlceného módního trhu rozhodně nebude jednoduché. Tato snaha mu navíc může poškodit i kariéru stále aktivního fotbalisty, protože jak kdysi pravil legendární funkcionář Miroslav Pelta na adresu letenského záložníka Lukáše Váchy, jelikož forma šla krátce po představení vlastní kolekce rapidně dolů: „Jakmile si někdo hraje na módní ikonu a zároveň dělá, že mu patří svět, je to začátek konce.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *