Sobota, 10 června
Shadow

Nebylo nad čím přemýšlet, říká nový sparťanský trenér Pavel Vrba

By Vachovec1 – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kdysi naprosto nepředstavitelné spojení se během středečního podvečera stalo skutečností. AC Sparta Praha s oficiální platností odvolala dosavadního hlavního trenéra Václava Kotala, načež obratem podepsala kouče nového. Tápající letenské mužstvo převezme Pavel Vrba. Ten přitom podstatnou část své profesionální kariéry strávil na lavičce konkurenční Plzně. Jak dlouho nabídku „odvěkého rivala“ vlastně zvažoval a obává se nevraživosti vlastních fanoušků? Na to se pokusil odpovědět prostřednictvím klubového webu.

Určitou nevoli letenský fanoušků plně respektuji, říká Pavel Vrba

Do nové sezóny vstoupila sérií senzačních výher, chvíli dokonce vévodila průběžné tabulce české nejvyšší soutěže. Pak ale kvalita jejího herního projevu bohužel začala pořádně skřípat. Na prahu fotbalového jara prožívá AC Sparta Praha obrovský výkonnostní propad, pročež vedení klubu nakonec přistoupilo k překvapivému odvolání dosavadního hlavního kouče. Navzdory neuspokojivým výsledkům posledních týdnů odvedl zkušený Václav Kotal pořádný kus tvrdé práce, což ostatně řada skalních fanoušků ocenila prostřednictvím sociálních sítí.

Jedna éra končí, další obratem startuje. Tápající letenské mužstvo nově přebírá člověk, který je sice ve svém oboru uznávaným odborníkem, vstupní pozici mu ovšem částečně komplikuje profesní historie. Proslavil se totiž především jako zachránce konkurenční Plzně. Sedmapadesátiletý Pavel Vrba pochopitelně očekává určitou nespokojenost skalních fanoušků. Zároveň ovšem věří, že jej lidé budou hodnotit především na základě odvedené práce, nikoli minulosti.

„Věřím, že mě budou fanoušci hodnotit podle toho, co udělám pro Spartu. Jestli mě neměli rádi, když jsem trénoval Plzeň, tak to samozřejmě respektuju, nedivím se tomu. Ale práce trenéra je taková, že občas jste někde a pak zas někde jinde. Chci být hodnocený hlavně za to, jak budu pracovat a působit ve Spartě,“ uvedl sedmapadesátiletý přerovský rodák smířlivě.

Sparta patří mezi nejlepší české kluby. Rozhodování proto nebylo náročné, tvrdí nový kouč

Pavel Vrba se naprosto zaslouženě řadí mezi nejlepší tuzemské trenéry poslední dekády. Jeho teoretická spolupráce se Spartou dlouho rezonovala veřejným prostorem, ačkoli samozřejmě existovala široká paleta důvodů, proč se raději rozhodnout jinak. Trojnásobný šampion Fortuna nicméně tvrdí, že nabídku tradičního pražského klubu zvažoval pouze krátce.

„Nebylo to zas tak náročné. Není v Česku moc klubů, kde bych chtěl teď pracovat. Sparta mezi ně samozřejmě patří, sportovně mě to bude naplňovat. Doufám ale hlavně, že i já budu naplňovat očekávání vedení,“ doufá někdejší lodivod české fotbalové reprezentace, ruského klubu FK Anži Machačkala nebo bulharského Ludogorce Razgrad. Zároveň od počátku neskrývá velké ambice. „Beru Spartu jako velkoklub, jsou tady tři, čtyři top kluby a Sparta je mezi nimi. Chtěl bych tu uhrát něco, co už Sparta dlouho neuhrála.“

14 Comments

 • Anonym

  no nevim nejsem z toho nadseny ale se sparta zvedne tak to bude super a nebude mi to vadit

 • ales

  VSEM CHYTRAKUM-V CESKU MNOHO TRENERU PRO SPARTU NENI A VRBA JISTE PATRI MEZI ELITU. JE NA NEM,ABY UKAZAL,ZDA NA TO MA,NEBO NE.KAZDEJ SPARTAN BY MU MEL DRZET PALCE A DAT MU CAS….

 • Anonym

  Vyloženě špatné rozhodnutí, možná rozhodly peníze. Sparta se nikam neposune, jen ztracený čas, je to pro něj nepřátelské prostředí.

 • Fady

  Jestli ho někdo nemá rád za to, jak dělal svoji trenérskou práci jinde, tak to asi dělal dobře. Pro Spartu je nutný náročný trenér a to on určitě je. Pane Vrbo, držím Vám palce a nám Sparťanům taky! !!

 • Jan Duna

  Pan Vrba to vyjádřil velice kulantně, “ Nebylo nad čím přemýšlet“ Znáte trenéra, nebo hráče, kterému Sparta nabídne angažmá, který by to odmítl ? Já teda nevím o žádném….

 • Josef marek

  Pan Kotal zaslouží dík.To hejno ufňukánků a marodů,s podporou vedení není lehké vést,Pamatuji Kvasňáka,chodící muž,který byl všude,bavil tribuny.Proti tomu kapitán,nafrněný frajer,pořád něco řešící.který nestíhá v běhu.Má ale dobrou rozehrávku a podporu vedení.Pane Vrbo,vládněte tvrdou rukou,hlavně je naučte,že fotbal se hraje hlavně dopředu a hoňte je jako Trpišovský.

 • SPARŤAN

  Nevím proč se nese tak velká kritika trenéra Vrby, dělá jenom svoji práci jako třeba kuchař, zámečník atd. Evidentně pozvedl Plzeň, pravdou, ale je, že zrovna v té době tam dorazili vyhození hráči ze Sparty a co měl hlavně, tak to Horváta, který byl pravý vůdce jak v kabině , tak na hřišti a nikoliv ta plivající lama a nagelovaný frajer Dočkal. Myslím, že v prvé řadě měl jít tento frajer a ostatní by si dali pozor. Nevím proč pan Křetínský, který je živí se bojí ty frajery postavit do latě. Ovšem co je největší problém, tak je to vedení co přestup, tak omyl. Stačí si vzpomenout na Itala a Sčastného se nic nepovedlo a stálo to nehorázné peníze a on jako sportovní ředitel všechny ty nesmysli potvrdil, když to bylo v kopru, tak za odměnu šel dělat trenéra A mužstvu. Velká škoda Holoubka. Je mne hnedle 60 let a nejlepší fotbal hrála Sparta pod panem Ježkem, Ivanem Haškem a náročným Hřebíkem. Výsledky mládeže dávají mne za pravdu. Také ho odepsala pohaslá hvězda Poborský, stejný případ jako nyní Dočkal versus Kotal. Chovejme se slušně a prosím dejme trenérovi Vrbovi klid a čas na práci Děkuji. Doufám, že pan Křetínský konečně vyčistí ty rádoby odborníky ve vedení………. a bude hned lépe

 • Josef

  Naprostý souhlas. V dané situaci nejlepší volba. Nebo by snad přišel bejval mourek? Asi těžko.

 • Pavel Pirný

  Vrba je Jidáš a vůbec nejsem nadšený, že přišel k nám do Sparty . Vzpomínám jak utekl z Plzně potom z reprezentace. Co asi provede u nás na Spartě. Je mi upřímně líto nás všech fanoušků Sparty. Pan Křetínský by měl konečně nechat rozhodovat lidi co fotbalu rozumí a věnovat se obchodu to mu jde na rozdíl od fotbalu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *